SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७९/४/६ गते
  ४६८ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं, । नेकपा (एमाले) का प्रभावशाली नेता तथा पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतले आफ्नो पार्टीले नेकपा (एकीकृत समाजवादी) लाई रातो कार्पेट ओछ्याएर नराखेको बताएका छन् । उनले भने,‘उहाँहरुलाई स्वागत गर्ने अवस्थामा त एमाले पुगेको छैन् । तर, विगतका कमिकमजोरीहरुलाई उहाँहरुले आत्मसात गरेर, स्विकार गरेर आउनुपर्छ ।

  एमालेसँग गठबन्धन गर्ने वा एकता गर्ने भन्ने खालको प्रस्ताव लिएर आयो भने एमालेले त्यसलाई सहज ढंगले वार्ता गर्ने तहमा अथवा कुराकानी गर्ने तहमा पुगेको जस्तो लाग्छ ।’ हिजो राति प्राइम टिभीबाट प्रसारण भएको जनता जान्न चाहन्छन् कार्यक्रममा पत्रकार ऋषि धमलासँग कुरा गर्दै उनले अहिले निर्वाचन गर्ने सरकार वा निर्वाचनपछिको सरकारको नेतृत्व केपी शर्मा ओलीले एक कार्यकाल गर्ने सुनाए ।

  उनले भने,‘मैले पाएको जानकारीअनुसार यो सरकारको नेतृत्वमा अब निर्वाचनमा जानुहुँदैन र निर्वाचनलाई केन्द्रित गरेर नयाँ सरकार बनाउनुपर्छ भन्ने ढंगले धेरै बहस तथा छलफलहरु भित्रभित्रै भैरहेको कुरा मैले जानकारी पाएको छु । त्यो कुरालाई ध्यान दिएर गठबन्धनको नाउमा परिआए संसद् विघटन गर्ने र निर्वाचन घोषणा गर्नेसम्मको तयारी प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले गर्नुभएको छ भन्ने कुरा आएको छ ।

  अब त्यो त तपाईँले देखेको नै छ नि, बाबुराम भट्टराई र उपेन्द्र यादवको पार्टीको विभाजनपनि झण्डै त्यो एजेण्डाका साथ भएको छ । माओवादीभित्र पनि परिआउँदा एउटा पँक्तिले विद्रोह गर्नेसम्मको एउटा तयारी गरेको भन्ने कुरा म बुझ्छु।’ पत्रकार धमलाले नारायणकाजी श्रेष्ठ एमालेमा प्रवेश गर्न लाग्नुभएको हो र ? भनेर सोधेको प्रश्नमा उनले भने–‘त्यो पनि हुनसक्छ, कांग्रेसभित्र पनि एउटा पँक्तिले परिआउँदा विद्रोह गर्ने तयारी भएको कुरा आएको छ ।’

  उनले आगामी निर्वाचनका लागि सर्वदलीय र सर्वपक्षीय सरकार बनाउनुपर्नेमा जोड दिए । उनले संसद्को ठूलो दल भएको कारणले एमालेले सरकारको नेतृत्व लिनुपर्ने आफ्नो धारणा रहेको सुनाए । वाम एकताको रटान गरेको हिसाबले प्रचण्ड र माधव नेपाल पनि केपी ओली नेतृत्वको सरकारमा आउनुपर्नेमा जोड दिए । उनले वामदेव गौतमले वाम एकताको लागि भित्री मनदेखि नै सक्रिय भूमिका खेलेको भन्दै प्रशंसा गरे । उनले भने,‘वामदेव कमरेडले अहिले जे गर्नुभएको छ, त्यो कम्युनिष्ट हितको लागि गर्नुभएको छ ।’

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  गोकुल बास्कोटाको घरमा भेटिएको शंकास्पद वस्तु सेनाद्वारा निष्क्रिय

  भक्तपुर । नेकपा एमालेका नेता एवम् नवनिर्वाचित प्रतिनिधि सभा सदस्य गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरस्थित घरमा भेटिएको...

  क्यान पर्वतको पाँचौ अधिबेशन सम्पन्न, अध्यक्षमा अच्युत पौडेल

  पर्वत ,कम्प्युटर एशोसिएसन नेपाल महासङ्घ (क्यान महासंघ) पर्वत शाखाको पाँचौ अधिबेशनले अच्युत पौडेलको अध्यक्षतामा नयाँ...

  बाजुराबाट प्रदेशसभामा एकीकृत समाजवादीका शाही निर्वाचित

  काठमाडौं । बाजुराको प्रदेश सभा निर्वाचन क्षेत्र १ बाट नेकपा एकीकृत समाजवादीका नरेशकुमार शाही निर्वाचित...

  एमालेसँग मिलेर सरकार बनाउने विकल्प माओवादीमा खुला

  काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रमा नयाँ सरकार गठन जोसुकैसँग मिलेर गर्न सकिने विकल्पलाई खुल्ला राख्नेबारे...

  स्याङ्जा २ मा कांग्रेसका धनराज गुरुङको जित निश्चित

  काठमाडौं । स्याङ्जा २ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार धनराज गुरुङ जित निश्चित भएको...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं