SuchanaKendra

 • Radio Kushum


  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/५/११ गते
  १४५५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  आदरणिय रबि दाइ हजुर १२ दिनको हिरासतबाट हिजो मात्र सम्माननिय अदालतको ५ लाख धरौटिमा रिहा हुनु भएको छ । हजुरलाई बधाई छ अनि न्यायको लागि अहोरात्र खटिनु भएका सम्पुर्ण नेपाली नागरिकहरुलाई पनि धन्यबाद ! हुन त मुलुक पछिल्लो पटक बेरोजगारी,भस्ट्राचार र चरम बेथितिले सिथिल बनिरहेको छ। नेपाल आमा कयौ पटक प्रसब पिडामा छ्ट्पटाएर बिछिप्त हुँदै बलिन्धारा आँसु चुहाईरहेकी छन।हो रबि दाइ मुलुकमा राणा शासन अन्त्य भयो, पन्चायती शासन अन्त्य भयो अनि फेरि २०६२/६३ को आन्दोलन बाट गणतन्त्र स्थापना पनि भयो तर आम नेपालीको जिबनस्तर कहिल्यै पनि परिवर्तन हुन नसकेको सर्बबिधितै छ ।

  हो रबि दाइ हजुरले मुलुकका लागि गरेका हरेक काम हरु उदाहरणिय छन र कालान्तरमा पनि रहि रहनेछन भन्ने अपेक्छ्या राखिरहनेछु। मुलुकमा हामी स्थायित्व र बिकास चाहने सम्पुर्ण सचेत नागरिकहरु जुर्मुराउने होईन एक जुट भएर हातेमालो गर्दै अगाडि बड्नु पर्ने आजको आवस्यकता अनि कटु सत्य पनि यहि हो !यहाँ काखमा सुम्सुम्याउदै तीखो भाला उन्न उद्दत हुने ठुलै जमात पनि रहेको नकार्न मिल्दैन, ती दुर दराजका बालबालिका गरिबी जनता अहिलेपनी साईनाईट पोटासोयम र सोडियमले पेट भर्न बाध्य बनिरहेका छन उनिहरुको आवाज बनेर तपाई उदय बनेको कुरा म गर्बका साथ छाती खोलेर भन्न सक्छु, बिदेसमा बन्धक बनाईएकी चेली होस मेनपावरबाट ठगिएको एउटा युवा होस, बेसाहरा बनेकी पत्नी होस,घरबार बिहिन ती बृद्दा आस्रममा बस्ने बुढा बा बा आमा हुन, सबैको एउटै आवाज बन्नु भएको कुरा आम मानिसलाई थाहै छ ।

  सिटामोल नपाएर मरेकी काईली आमा होस,ब्यरोग्र्यासिमाबाट काम लिन घुस खुवाउने पर्ने माईला दाइ हुन, दिन भरी भारी बोकेर छाक टार्ने भरिया हुन, या देसलाई माया गर्ने रास्ट्र प्रेमी रास्ट्रसेवक हुन, हजुर आज उनिहरुको आवाज बुलन्द गर्न अहोरात्र खटिरहनु भएको सर्बबिधितै छ। रबि दाइ हजुर हिरासतमा हुदा हजुरलाई आम जनमानसले दिएको त्यो साथको भागिदार स्वयम् हजुरनै हो त्यो माया प्रेम स्नेह र सद्द्भावमा कहिलयै पनि कटुता आउने छैन भन्ने मेरो बिस्वास अनि भरोसा पनि हो ।

  रबिदाइ हामी जस्ता ८० लाख युवा बिदेसमा छौ हामिले पठाएको रेमिट्यान्सले मुलुकको आर्थिक अवस्था धानिरहेको नकार्न सकिँदैन कयौ सपनाहरु सजाएर आफ्ना लालाबाला छोडेर जीवन सङिनिका खुसिहरु मारेर भबिस्यका खुसी जोहो गर्ने सपना देखेर कयौ युवा बिदेसिएका जोलन्त उदाहरण छन हो रबि दाइ ती जोहो गर्ने सपनाहरु त्यो रातो काठको बाकसमा तुहियर हावाईजहाजको ककपिटमा फर्किएका कयौ दृश्य हजुरले पनि प्रस्तुत गरिरहनु भएको छ। आज ती ८० लाख युवाले पठाएको रेमिट्यान्सले चलेको देसमा अब ती युवाले चुनावमा भोट हाल्ने अधिकारका लागि आवाज उठाउनु हजुरको दायित्व र जिम्मेवारी हो जस्तो लाग्छ मलाई! हामिले पठाएको रेमिट्यान्सले मुलुक चलिरहेको छ तर पार्टिका अरिङाले झोलेहरु हामिलाई देसको माया छैन भनेर लगाउदै आएको आरोप हामिलाई चाहिँ सह्य भएन ।के हामिलाई हाम्रो देसको माया छैन हामिले देस बनाउन कुनै भुमिका निभाएअका छैनौ र ?

  रबि दाइ तपाईं ब्यक्तिगत जीवन बाच्न चाहनु भयको भय सायद तपाईं अमेरिकामा आलिसान जीवन बाच्न सक्नु हुन्थ्यो, त्यो मलाई राम्रो सङ थाहा छ । तर तपाईं अन्यायमा परेका आवाज बिहिनहरुको आवाज बनेर उदाई रहेको सुर्य हो जस्लाई हत्केलाले छेकेर छेकिन्न र नौ जवानको जस्तो पाईला हजुरमा छ जुन पाईला लाखौ माईलसम्म पनि सदा लम्किरहने छ। हो रबि दाइ म ब्यक्तिगत रुपमा हजुरको समर्थक होईन तर हजुरले गरेका राम्रा कामको भने खुलेर मेरा मुक्तकण्ठबाट जहिल्यै समर्थन गरिरहेको छु र गरिरहने छु !

  रबि दाइ यदाकता कहिलेकाही डर लाग्छ ती हात्ती छाप चप्पल लगाएर जिन्दाबाद मुर्दाबाद गर्दै कयौको जीवन लिला समाप्त पारेर आलिसान जिन्दगी बिताई रहेका जस्तै जनताको जनलहरको फाईदा उठाईरहेका जस्तै तपाईं पनि भबिस्यमा परिवर्तन हुनु हुने त होईन भन्ने? तर मेरा मनमा लागेका कुराहरु मात्र ब्यक्त गर्न खोजेको हु ,हो तपाईलाई लाग्न सक्छ आज यत्रो जनमानस मेरो लागि आन्दोलन गरे भनेर तपाईमा पनि कतै अहमता पैदा भएर हजुर पनि उग्र रुपमा प्रस्तुत हुनु हुने त होईन मेरो बोलिनै काफी रहेछ भन्ने, मेरो आसङ्का मात्र हो एउटा सुभेक्छुकले यो सङ्का गर्ने अधिकार हुन्छ जस्तो मलाई लागेर मात्रै यहाँ राख्न खोजेको मात्र हो । रबि दाइ अनि युवराज हजुरहरु अझै पनि कानुनी कठघारामा हुनुहुन्छ कानुन सबैले मान्न्नु पर्ने बिस्वब्यापी मान्यता पनि हो मैले उठाउन खोजेको खास के भने हिजो बिहान जनताको हुल देखेर हाम्रा अग्रजहरुले जे गरे त्यो हुजुरहरुले गर्नु हुने छैन भन्ने मेरो पुर्ण रुपमा बिस्वास रहेको छ।

  हाम्रो नेपाली समाजमा राम्रो काम गर्नेको खुट्टा तान्ने हरु बेस्सरी जोड तोडले न्वारन देखिको बल लगाएर लाग्ने र लागिरहेको हजुरहरुलाई सर्ब बिधितै छ । यश अर्थमा हजुरहरु अब उग्र होईन सम्यमित भद्र र सालिन रुपमा प्रस्तुत भएर अझै ससक्त अनि कानुनी ढङले आवाज बिहिनहरुको आवाज बनेर प्रस्तुत हुनु हुन्छ भन्ने कुरामा म बिस्वस्त छु आम आवाज बिहिन हरुको आवाज बनिरहनु भएको हजुरहरु प्रती ३करोड जनताको बिस्वास जोडोएको हुनाले हजुरहरुले त्यो बिस्वास ड्ग्मगाउन दिनु हुने छैन भन्ने यो पङ्तिकारको बिस्वास छ । रामायण माहाभारतमा जस्तै सत्यको अन्त्यमा जित सुनिस्चित हुन्छ र अपराधिहरु सजाएको भगिदार हुन्छ्न यो धुर्ब सत्यलाई स्विकार गर्दै यो भन्दा पनि बढी आवाज बुलन्द गर्दै जनतालाई सुसुचित हुने कार्यमा सदैब लाग्नु हुनेछ भन्ने सुभकामना दिन चाहन्छु । धन्यबाद !
  आशिष सापकोटा, हाल अमेरिका

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  मिटरब्याज पीडितलाई सरकारले छलकपट गरिरहेको छ : प्रदीप पौडेल

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सांसद प्रदीप पौडेलले मिटरब्याज पीडितहरुलाई सरकारले छलकपट गरिरहेको बताएका छन् ।...

  उपचुनावअघि नै रवि लामिछाने सरकारमा जान खोज्दैछन् ?

  काठमाडौं । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई मन्त्रालय भागबण्डा मिलाउन सकस परेको छ । १० दलीय...

  आर्थिक संकटबाट पार लगाउन नसक्ने भए सिंहदरबार जानुपर्दैन : धनराज गुरुङ

  हेटौंडा । नेपाली कांग्रेसका उपसभापति धनराज गुरुङले मुलुक ठुलो आर्थिक संकटको डिलमा उभिएको बताएका छन्...

  माओवादी बैठकपछि सचिव पौडेल : पर्सिसम्म मन्त्रिपरिषद विस्तार हुन्छ

  काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका सचिव देवेन्द्र पौडेलले पर्सिसम्म मन्त्रिपरिषद विस्तार हुने बताएका छन् ।...

  अर्थमन्त्रीको प्रस्ताव प्रधानमन्त्री र सभापतिबाट आएको छैन : गगन थापा

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले आफूलाई अर्थमन्त्री बन्न कसैले प्रस्ताव नगरेको बताएका छन्...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं