SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७८/३/२५ गते
  २८७ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  विराटनगर । प्रदेश-१ का मुख्यमन्त्री शेरधन राईले काठमाडौंमा सम्पर्क कार्यालयको घर भाडा महंगो भएको स्वीकार गरेका छन् । तर प्रदेशको काम र इज्जतका लागि पनि काठमाडौंमा सम्पर्क कार्यालय चाहिने उनको तर्क छ । शुक्रबार प्रदेशसभामा विनियोजन विधेयकमाथि उठेका प्रश्नको जवाफ दिने क्रममा मुख्यमन्त्री राईले सम्पर्क कार्यालय र गाडीबारे उठेको प्रश्नमा स्पष्टीकरण दिएका हुन् । ‘प्रदेशलाई संस्थागत गर्नुपर्छ भनेर सम्पर्क कार्यालय स्थापना गरेका हौं,’ उनले भने, ‘अलिकति महंगो पर्‍यो होला । मलाई पनि पछि मात्रै थाहा भयो ।’

  मुख्यमन्त्री राईले काठमाडौंको महाराजगञ्जमा मासिक तीन लाख ५१ हजार ५०० रुपैयाँ भाडा तिर्ने गरी सम्पर्क कार्यालय खोलेका छन्, जसको भाडामा मात्र प्रदेश सरकारले वार्षिक रुपैयाँ ४२ लाख १८ हजार खर्चिँदै आएको छ ।यसलाई लिएर आलोचना भएपछि मुख्यमन्त्री राईले निजी क्षेत्र, विदेशी लगानी आकर्षित गर्न तथा सरकारको बजेट तथा नीति तथा कार्यक्रमबारे छलफल गर्न काठमाडौं गइराख्नुपर्ने भएकाले सम्पर्क कार्यालय चाहिने जिकिर गरे ।

  ‘मलाई व्यक्तिगत रुपमा चाहिएर सम्पर्क कार्यालय खोलिएको होइन । म जहाँ सुकै पनि काम चलाउन सहज मान्छ हुँ,’ उनले भने, ‘प्रदेशको इज्जत, प्रतिष्ठा र संस्थागत मर्यादाका निम्ती काठमाडौंमा सम्पर्क कार्यालय चाहिन्छ ।’सम्भव भए काठमाडौंमा भवन बनाउनुपर्ने उनको तर्क छ । ‘भविश्यमा त्यो बनाउनुपर्छ, त्यो चाहिन्छ,’ प्रदेश १ का मुख्यमन्त्री राईले भने,‘ आज म मुख्यमन्त्री छु । भोलि तपाईँहरु आउनुहुन्छ, काठमाडौँमा चाहिन्छ कार्यालय ।’ मुख्यमन्त्री राईले प्रदेश सरकारको ध्यान फजुल खर्च रोक्न केन्द्रीत रहेको दाबी गरेका छन् । सांसदहरुले उठाएका प्रश्नको जवाफ दिने क्रममा उनले आफूले चढ्दै आएको गाडी कति मूल्यको हो भन्ने जानकारी नभएको बताए । ‘सिंचाइको २१ वर्ष पुरानो गाडी चढ्दै आएको थिएँ’ उनले भने, पछि सेतो गाडी आएछ, त्यही चढिरहेको छु तर कति मूल्यको भन्ने थाहा छैन ।’

  विनियोजन विधेयक पारित

  शुक्रबार बसेको बैठकले प्रदेश विनियोजन विधेयक पारित गरेको छ । मन्त्रालयगत विनियोजनमाथि छलफल सकिएपछि विधेयक बहुमतले पारित भएको हो । प्रतिपक्ष दल नेपाली कांग्रेस र नेकपा माओवादी केन्द्रले खर्च कटौतीको दुई छुट्टाछुट्टै प्रस्ताव दर्ता गराएको थियो, जुन बहुमतले अस्वीकृत भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  बाबुरामले मन्त्री हेरफेर नगर्न गरेको आग्रह देउवाले गरे अस्वीकार….

  काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईले मन्त्री हेरफेर रोक्न गरेको...

  अर्थमन्त्रीले राजीनामा नदिए प्रधानमन्त्रीले हटाउनुपर्छ : गगन थापा

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री तथा सांसद गगनकुमार थापाले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले पदबाट राजीनामा दिनुपर्ने...

  कृष्णनगरमा झोला तथा जुत्ता चप्पल बनाउने १५ दिने तालिम सहित प्रविधि हस्तान्तरण

  रबि प्रकाश कसाैधन कृष्णनगर । कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं ६ वडा कार्यालयको भवनमा...

  स्वास्थ्य जीवन तथा योग सम्बन्धमा कृष्णनगरका शिक्षक लाई तीन दिने तालिम

  रबि प्रकाश कसाैधन कृष्णनगर, । स्वास्थ्य जीवनतथा योग सम्बन्धमा कृष्णनगरका मा. वि. का शिक्षक लाई...

  पर्बत रुपन्देही सेवा समाज केन्द्रीय कार्यसमितिको सपथ ग्रहण तथा पदस्थापना कार्यक्रम सप्पन्न

  पर्बत । पर्बत रुपन्देही सेवा समाज केन्द्रीय कार्यसमितिको सपथ ग्रहण तथा पदस्थापना कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं