SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/१२/२७ गते
  ७०० &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्वत / न्युज डबली अनलाईन न्युज पोर्टलका सम्पादक दुर्गाप्रसाद शर्मा जनसेवाश्री पञ्चम पदकबाट बिभुषित हुनुभएको छ । राष्ट्रपति भवन शितल निवासमा शुक्रबार आयोजित बिशेष समारोहमा शर्मालाई राष्ट्रपति बिद्यादेबी भण्डारीलाई पत्रकार शर्मालाई बिभुषित गर्नुभएको हो ।

  पर्वत जिल्लालाई कार्यक्षेत्र बनाएर दुई दशक भन्दा लामो समय देखि पत्रकारिता गर्दै आउनुभएका पत्रकार शर्माले पु¥याएको योगदानको कदर गर्दै नेपाल सरकारले संबिधान दिवसको दिन गत बर्ष असोज ३ गते जनसेवाश्री पदकबाट बिभुषित गर्ने निर्णय गरेको थियो । २०७६ सालमा पदकबाट बिभुषित गर्ने निर्णय भएपनि गत बर्ष कोरोना महामारीका कारण बितरण रोकिएको थियो ।

  पर्वतको कुस्मा नगरपालिका वडा नं १४ आर्थर काहुलेमा जन्मनु भएका शर्मा २०५६ देखि ब्यबसायिक पत्रकारितामा क्रियाशिल हुनुहुन्छ । २०५६ मा न्यु धौलागिरी दैनिकबाट पत्रकारिता शुरु गर्नुभएका शर्मा एक दशक देखि न्यु कालीगण्डकी दैनिकको सम्पादक पदमा पनि कार्यरत हुनुहुन्छ । उहाँ नेपाल समाचारपत्र राष्ट्रिय दैनिकमा पनि २०५६ देखि नै संबाददाताको रुपमा कार्यरत हुनुहुन्छ । शर्माले यस अघि नेपाल वान टेलिभिजन, एबिसी टेलिभिजन, न्युज २४ टेलिभिजन, हिमाल खबरपत्रिका, उज्यालो नेटवर्क, पोखरापत्र दैनिक, ढोरपाटन दैनिक लगायतका सञ्चार माध्यममा समेत काम गरिसक्नुभएको छ ।

  पत्रकारिता क्षेत्र संगै सामाजिक र शैक्षिक क्षेत्रको बिकासमा समेत शर्माको योगदान रहेको छ । कुस्मा नगरपालिका वडा नं १४ आर्थरमा रहेको पञ्चकोशी माध्यमिक बिद्यालयमा बिद्यालय ब्यबस्थापन समितिको अध्यक्ष भएपछि बिद्यालयलाई कुस्मा नगरपालिका कै नमुना बिद्यालयको रुपमा बिकास गर्न शर्माको महत्वपुर्ण भूमिका रहेको छ । पञ्चकोशी माबिमा कक्षा ५ सम्म मन्टेश्वरी बिधिबाट निशूल्क अध्यापन गराउने, बिद्यालयमा भौतिक पुर्वाधारको बिकास, पुस्तकालय, कम्प्युटर ल्याब, बिज्ञान प्रयोगशाला बनाउने र शैक्षिक सुधारका नयाँ नयाँ कार्यक्रम लागु गरेर बिद्यालयलाई नमुना बनाउनु भएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  ह्याण्डबल संघको मोदी गाउँपालिका समिति गठन

  पर्बत,तिलाहार । जिल्ला ह्याण्डबल संघ पर्वतको अग्रसरतामा ह्याण्डबल संघ मोदी गाउँपालिका समिति गठन भएको छ...

  विपद् ब्यवस्थापन र न्यूनीकरणमा सबैको ध्यान केन्द्रित गरौँ : मुख्यमन्त्री पाण्डे

  पोखरा । गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री सुरेन्द्रराज पाण्डेले विपद् ब्यवस्थापन र न्यूनीकरणका सवालमा सबैको ध्यान केन्द्रित...

  सामाजिक कथामा आधारित सिनेमा ईश्वर, हलमा दर्शक आउने आशावादी

  पोखरा । साउन ११ गतेबाट रिलिज हुन लागेको सिनेमा ईश्वर सामाजिक कथामा आधारित रहेको निर्माण...

  ओली सरकारमा समावेशी भन्ने कुरा नारामा सिमित ,दलितविहीन मन्त्रिपरिषद्, २ जना मात्रै महिला

  काठमाडौं । नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूसँगै २१ मन्त्रीहरूको पनि शपथ गराएका छन् ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं