SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/१२/२७ गते
  ४५७ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्वत / न्युज डबली अनलाईन न्युज पोर्टलका सम्पादक दुर्गाप्रसाद शर्मा जनसेवाश्री पञ्चम पदकबाट बिभुषित हुनुभएको छ । राष्ट्रपति भवन शितल निवासमा शुक्रबार आयोजित बिशेष समारोहमा शर्मालाई राष्ट्रपति बिद्यादेबी भण्डारीलाई पत्रकार शर्मालाई बिभुषित गर्नुभएको हो ।

  पर्वत जिल्लालाई कार्यक्षेत्र बनाएर दुई दशक भन्दा लामो समय देखि पत्रकारिता गर्दै आउनुभएका पत्रकार शर्माले पु¥याएको योगदानको कदर गर्दै नेपाल सरकारले संबिधान दिवसको दिन गत बर्ष असोज ३ गते जनसेवाश्री पदकबाट बिभुषित गर्ने निर्णय गरेको थियो । २०७६ सालमा पदकबाट बिभुषित गर्ने निर्णय भएपनि गत बर्ष कोरोना महामारीका कारण बितरण रोकिएको थियो ।

  पर्वतको कुस्मा नगरपालिका वडा नं १४ आर्थर काहुलेमा जन्मनु भएका शर्मा २०५६ देखि ब्यबसायिक पत्रकारितामा क्रियाशिल हुनुहुन्छ । २०५६ मा न्यु धौलागिरी दैनिकबाट पत्रकारिता शुरु गर्नुभएका शर्मा एक दशक देखि न्यु कालीगण्डकी दैनिकको सम्पादक पदमा पनि कार्यरत हुनुहुन्छ । उहाँ नेपाल समाचारपत्र राष्ट्रिय दैनिकमा पनि २०५६ देखि नै संबाददाताको रुपमा कार्यरत हुनुहुन्छ । शर्माले यस अघि नेपाल वान टेलिभिजन, एबिसी टेलिभिजन, न्युज २४ टेलिभिजन, हिमाल खबरपत्रिका, उज्यालो नेटवर्क, पोखरापत्र दैनिक, ढोरपाटन दैनिक लगायतका सञ्चार माध्यममा समेत काम गरिसक्नुभएको छ ।

  पत्रकारिता क्षेत्र संगै सामाजिक र शैक्षिक क्षेत्रको बिकासमा समेत शर्माको योगदान रहेको छ । कुस्मा नगरपालिका वडा नं १४ आर्थरमा रहेको पञ्चकोशी माध्यमिक बिद्यालयमा बिद्यालय ब्यबस्थापन समितिको अध्यक्ष भएपछि बिद्यालयलाई कुस्मा नगरपालिका कै नमुना बिद्यालयको रुपमा बिकास गर्न शर्माको महत्वपुर्ण भूमिका रहेको छ । पञ्चकोशी माबिमा कक्षा ५ सम्म मन्टेश्वरी बिधिबाट निशूल्क अध्यापन गराउने, बिद्यालयमा भौतिक पुर्वाधारको बिकास, पुस्तकालय, कम्प्युटर ल्याब, बिज्ञान प्रयोगशाला बनाउने र शैक्षिक सुधारका नयाँ नयाँ कार्यक्रम लागु गरेर बिद्यालयलाई नमुना बनाउनु भएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  रवि लामिछानेको चुनावी खर्च ११ लाख ८१ हजार

  काठमाडौं । राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सभापति रवि लामिछानेले आफ्नो चुनावी खर्च सार्वजनिक गरेका छन् ।...

  समानुपातिकमा तेस्रो स्थानमा उक्लियो माओवादी, रास्वपा चौथो

  काठमाडौं । समानुपातिक प्रणाली तर्फको पछिल्लो मतगणनामा नेकपा माओवादी केन्द्र तेस्रो स्थानमा उक्लिएको छ ।...

  धाँधली भएको भन्दै झलनाथ खनालले गरे पुनः मतदानको माग

  काठमाडौं । पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनालले आफ्नो निर्वाचन क्षेत्रको चुनावमा धाधँली भएकाले पुनः मतदान गर्नुपर्ने बताएका...

  कर्णालीबाट प्रतिनिधिसभामा एमाले शून्य, कांग्रेस बन्यो पहिलो दल

  सुर्खेत । २०७४ सालको निर्वाचनमा कर्णालीका १२ मध्ये ६ क्षेत्रमा जित हासिल गरेको नेकपा एमाले...

  रुपन्देही–२ को मतगणना अवरुद्ध, पुनः मतदानको माग

  बुटवल । रुपन्देहीको प्रतिनिधि सभा निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ को मतगणना अन्तिमतिर आइपुग्दा अवरुद्ध भएको...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं