SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ कार्तिक ८ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/११/२१ गते
  २४१५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सम्राट जिसी, रुपन्देही ।
  स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले यो आर्थिक वर्षमा देशभरका २ सय ३६ स्वास्थ्य संस्थालाई १५ शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नती गर्ने भएको छ। मन्त्रालयले स्तरोन्नती गर्ने स्वास्थ्य संस्थाको नाम सार्वजनिक गरेको छ। जस अन्तर्गत लमजुङ जिल्लामा वेशिसहर नगरपालिका वाहेक अन्य सात ओटा पालिकामा प्रत्येकमा एक‑एक गरि सातओटा यो वर्ष १५ शय्याको अस्पताल निर्माण हुनेछ। लमजुङको सदरमुकाम वेशिसहरमा ६५ शैयाको लमजुङ सामुदायिक अस्पताल भएकाले अन्य पालिकालाइ प्राथमिकता दिइएको छ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  मन्त्रालयले स्तरोन्नती गर्ने स्वास्थ्य संस्थाको नाम अन्तर्गत दुधपोखरी गाउँपालिकामा गत आर्थिक वर्षमै गौँडा प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र परेको र अन्य वाँकी मर्स्याङ्दी गाउँपालिकामा भुलभुले प्राथामिक स्वास्थ्य चौकी, दोर्दी गाउँपालिकामा नौथर शेरा प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र, क्होलासोत्थर गाउँपालिकामा साल्मेभन्ज्याँङ्ग प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र, सुन्दरबजार नगरपालिकामा चन्द्रेश्वर प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र, मध्यनेपाल नगरपालिकामा सुर्यपाल स्वास्थ्य चौकी र राईनास नगरपालिका अन्तर्गत धमिलिकुवा प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र आएतापनि सर्वसम्मत रुपमा दुइमध्ये धमिलिकुवा वा चक्रतिर्थ प्राथामिक स्वास्थ्य केन्द्र एकलाई १५ शैयाको अस्पतालमा स्तरोन्नति एवं निर्माण गरिनेछ।

  यस सम्वन्धमा स्वास्थ्य मन्त्रालयसंग तथा नेकपा मुख्य सचेतकको प्रमुख स्वकिय सचिव कमल खड्काको अनुसार र राईनास नगर कार्यपालिकाको २०७४ साल आषाढ १४ गते वसेको वैठकले सर्वसम्मत रुपमा १५ शैयाको अस्पताल निर्माणार्थ राईनास नगरपालिका ४, अल्काटार स्थित निर्णय गरेको र हालको लिस्टमा धमिलिकुवा स्वास्थ्य केन्द्र आएकाले दुवै पक्षसंग आपसी सल्लाह र समभ्दारीमा दुइमध्ये एक स्वास्थ्य केन्द्रलाई १५ शैयाको अस्पतालमा स्तरोन्नति एवं निर्माण गरिनेछ साथै अन्य सम्पुर्ण पालिकाहरुवाट कार्यपालिकाको वैठकले पारित सर्वसम्मत निर्णय तथा आवश्यक न्युनतम नौँ रोपनी जग्गाको सुनिश्चितताको पुर्जा सहित आ.व. २०७५ /०७६ मा प्रतिनिधि सभा सांसद एबं नेकपा मुख्य सचेतक देव गुरुङ्गको निजी सचिवालयवाट योजना बुझाईएको स्वकिय सचिव खड्का वताँउछन।

  वेशिसहर नगरपालिकाको सन्दर्भमा मेयरको भनाइ अनुसार, वजारमा ६५ शैयाको सुविधा सम्पन्न अस्पताल भएकाले आगामि आर्थिक वर्षमा जग्गाको सुनिश्चितता तथा कार्यपालिकाको वैठकले पारित सर्वसम्मत निर्णय सहित सदरमुकाम बेशिसहर वजार वाहेक पलिकाको अन्य केहि दुर्गम क्षेत्रमा प्रथमिकता दिदा राम्रो हुने वताउँछन।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  पर्वत प्रहरीको ऐतिहासिक सफलता, ९ लाख ५८ हजार सहित जुवाको खालबाट ८ जना प्रकाउ

  पर्वत । पर्वत जिल्ला सदरमुकाम कुश्मामा नेपाल प्रहरीलाई हाल सम्मकै ठुलो सफलता हात लागेको छ...

  बाडीपिडीत भेट्न सुनसरी पुगेका देउवा, उच्च तहका कर्मचारी र नेता भेटेर गए !!!

  बेमौसमी वर्षाका कारण प्रदेश १ का विभिन्न जिल्लामा भएको क्षति अवलोकनका लागि आइतवार बिहान निस्किएका...

  धादिङको गजुरीमा गुडिरहेको बसमा आगलागी, यात्रु सकुशल ..

  धादिङ । पृथ्वी राजमार्गअन्तर्गत गजुरी गाउँपालिका–१ गजुरीबजारमा गुडिरहेका बसमा आज बिहान आगलागी भएको छ ।...

  महाधिवेशन गर्न पार्टी नेतृत्वले ढिलाइ गरिरहेको छ : प्रकाशमान सिंह

  जनकपुरधाम । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले तोकिएको समयमै पार्टीको महाधिवेशन गर्नुपर्ने बताएका छन् ।...

  बेमौसमी वर्षाको कारण राष्ट्रिय राजमार्गमा १ अर्ब बढीको क्षति…

  काठमाडौं । बेमौसमी वर्षाका कारण आएको बाढी पहिरोले कात्तिक १ गतेयता राष्ट्रिय राजमार्गमा मात्रै १...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं