SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७८/१०/२४ गते
  ४६४ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  कृष्णनगर,कपिलवस्तु ,माघ २४
  राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालले लुम्बिनी प्रदेश भित्र मदरसाहरुमा विभिन्न शिर्षकमा वजेट छुटाएको प्रति लुम्बिनी प्रदेश सरकारको प्रशंसा गर्दै अल्पसंख्यक मुस्लिम समुदायहरुलाइ शिक्षाको मुलधारमा ल्याउने प्रयास सराहनीय कदम रहेको राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालको ठहर रहेको छ।

  लुम्बिनी प्रदेश सरकार शिक्षा तथा सामाजिक विकास निर्देशनालयले आर्थिक वर्ष २०७८र०७९को वार्षिक कार्यक्रमहरु मध्ये निम्नलिखित विद्यालयहरु लाई उपलब्ध गराउने निर्णय भएकाले उक्त निर्णयमा १३ वटा मदरसाहरु लाई कम्पाउन्डवाल निर्माण कार्यक्रमका लागि अनुदान वितरण गरिएको जस्मा मदरसा अहले सुन्नत फैजाने मुस्तफा नाइमिया प्रा।वि (विजयनगर ५ कपिलवस्तु),फैजुल उलुम मदरसा (मायादेवी ३ कपिलवस्तु),मदरसा दारुलउलूम मोहम्मदिया (मायादेवी २ कपिलवस्तु,मदरसा कुल्लीया सुमइया लिलबनात (मायादेवी ४ कपिलवस्तु),मदरसा नुरुलहुदा अहले सुन्नत प्रा।वि।९रामपुर ४ पाल्पा(मदरसा दारुलउलूम फैजाने गौशुलवरा९गुलरिया वर्दियां), दारुलउलूम मोइनिया फैजाने गाजी जैशपुर ९नेपालगंज १६ बांके),मदरसा अरबिया दारुलहुदा (लु।सां।ना।प (रुपन्देही),मदरसा उम्मुल मोमिनीन आयशा अल्सिद्दीकी लिल्बनात इस्लामिया ९समरिमाई गाउपलिका ७ रुपन्देही),मदरसा दारुलउलूम ( समरिमाई गापा १ रुपन्देही),मदरसा अरबिया अहले सुन्नत (रोहिणी २ रुपन्देही) मदरसा मदिन्तुलवलुम ( प्रतापपुर ७ नवलपरासी),मदरसा अरबिया अजिजीया जियाउलवलुम(रामग्राम नापा २ नवलपरासी),मदरसाहरुमा रु।पांच लाखको दरले रकम विनियोजन गरिएको र दुइ वटा मदरसामा शौचालय निर्माण गर्न सात लाखका दरले बजेट छुट्याएको जसमा अलमदरसतुल इस इस्लामिया नजमुलहुदा (समरी गापा ५ रुपन्देही) तथा मदरसा दारुलहुदा इस्लामीया (मायादेवी ५ रुपन्देही) का मदसराहरुमा लुम्बिनी प्रदेश सरकारले बजेट छुट्टाएको छ।

  लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमंत्री, शिक्षा विज्ञान युवा तथा खेलकूद मंत्री वसिउद्दीन खां तथा योजना आयोगक सम्पुर्ण पदाधिकारीहरु लाई राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका राष्ट्रीय अध्यक्ष डॉ अब्दुल गनी अलकुफी उपाध्यक्ष शैख जैस मक्की, राष्ट्रीय महासचिव मौलाना मशहुद खां नेपाली, प्रमुख सल्लाहकार जावेद आलम खां, सदस्यहरु खालिद रशिद, तारिक़ रियाज, मोहम्मद बिराजी,शैख लुकमान अहमद मदनी,नियाज़ देवबन्दी, बाबा मुजम्मील,जाहिद आजाद झण्डानगरी, अब्दुल अजीज,अब्दुल अजिम,प्रेस सल्लाहकार शहबाज खां लगायतले हार्दिक आभार व्यक्त गर्दै छनौटमा परेका सम्पुर्ण मदरसाका प्र।अ।‌तथा उक्त मदरसाका मदरसा व्यवस्थापन समितीहरु १५ दिन भित्र सम्बन्धित समाजिक विकास डिभिजन कार्यलय संग समझौता गरि कार्यान्वयन गर्नु हुन राष्ट्रीय मदरसा संघ नेपालका पदाधिकारीहरुले विनम्र अनुरोध गरेका छन।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  ह्याण्डबल संघको मोदी गाउँपालिका समिति गठन

  पर्बत,तिलाहार । जिल्ला ह्याण्डबल संघ पर्वतको अग्रसरतामा ह्याण्डबल संघ मोदी गाउँपालिका समिति गठन भएको छ...

  विपद् ब्यवस्थापन र न्यूनीकरणमा सबैको ध्यान केन्द्रित गरौँ : मुख्यमन्त्री पाण्डे

  पोखरा । गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री सुरेन्द्रराज पाण्डेले विपद् ब्यवस्थापन र न्यूनीकरणका सवालमा सबैको ध्यान केन्द्रित...

  सामाजिक कथामा आधारित सिनेमा ईश्वर, हलमा दर्शक आउने आशावादी

  पोखरा । साउन ११ गतेबाट रिलिज हुन लागेको सिनेमा ईश्वर सामाजिक कथामा आधारित रहेको निर्माण...

  ओली सरकारमा समावेशी भन्ने कुरा नारामा सिमित ,दलितविहीन मन्त्रिपरिषद्, २ जना मात्रै महिला

  काठमाडौं । नवनियुक्त प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूसँगै २१ मन्त्रीहरूको पनि शपथ गराएका छन् ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं