SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/४/१८ गते
  ५०५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सुगम संगीतमा नरोकिएका सुनीलका पाइलाहरु तिन वर्ष अघि देखि नेपाली सुगम संगीतमा चिरपरिचित नाम हो सुनिल विसी । दांगमा जन्मिएका सुनिल कुनै समय आर्थिक अवस्थाले गीत हरु गर्न चाहेर पनि गर्न नसक्ने अवस्थामा थिए तथापि विभिन्न पिडा र कथिनाइ हरु भोग्दै उनि दाङ्ग बाट २०७४ सालमा काठमाण्डौ आइपुगे र मनको रहर पुरा गर्न तामसी रहे ल् संगीतको तिर्सना मेटाउने थलो जस्तै स्टुडियो मा साथीभाई हरु सगै जमघटमा गफिदै गए जसबाट क्रमश गीत संगीत र सिर्जनामा उनको रहर थप ब्रिद्दि हुदै जान थाल्यो र संगीत का गतिविधिहरु अघि बढाउन थाले ल् कठमाण्डौ आएको छोटो समय मै गीतहरु सिर्जना गर्दै रेकर्डिङ्ग पनि गर्न थाले ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  उनि छोटो सम्मयामै दर्शक हरुको मन जित्न सफल रचनाकार तथा संगीतकार समेत बन्न पुगे ल् आधुनिक तथा सुगम संगीतमा शब्दहरु लेख्ने र संगीत सिर्जना गर्न अविरल लागिरहेका उनले जिवन्त गीतहरु दिन सफल भए ल् संगीतमा प्रवेश गरे संगै निरन्तर रुपमा सिर्जना र संगीत दीइरहेका सुनीलका सबै सिर्जना र कोशेली हरु उत्क्रिस्ट छन् ल् उनले सिर्जना गरेका दर्जनौ गीतहरु मध्य जसको यादमा ,उसलाई पाउन ,जहा माया त्यहाँ शंका लगायतका गीतहरु बहुचर्चित गीत हुन् ।

  उनले पहिलो चोटि रेकर्ड गरेको गीत “जसको यादमा” अत्याधिक दर्शहरुको माया पाउन सफल गीत हो ल् जसमा सुनिलको शब्द रहेको छ भने प्रमोद खरेलको आवाज रहेको गीतमा संगीत टंक बूढाठोकीको रहेको थियो जुन गीत बाट उनलाई अपार माया मिलेको थियो ल् र फल स्वरुप उनलाई अर्को गीत सिर्जना गर्ने प्रेरणा समेत मिलेको थियो ल् यसै क्रममा उनले प्रमोद खरेलकै आवाजमा जहा माया बोलको गीत रेकर्ड गराए २०७५ सालमा र उक्त गीतले पनि अत्यधिक दर्शकको माया पाउन सफल भयो ।

  जसले सिर्जना र संगीतमा रमाउने सुनिल लाई लाखौ दर्शक को माझ परिचित बनायो ल् ताकि उनको जीवनको कोसेढुङ्गा साबित भयो ल् जसमा अडियो र भिडियो दुबा पक्ष निकै अब्बल बनेको थियो ल् सोहि अनुशार निरन्तर अघि बढिरहेका सुनीलका पाइलाहरु द्रुत गतिमा अघि बधाई जादा यति बेला भर्खर नया गीत उसलाई पाउन सार्वजनिक गरेका छन् जसमा उनैको शब्द तथा संगीत रहेको छ भने प्रमोद खरेल को आवाज रहेको छ ल् छोटो समयमै अत्यधिक दर्शक श्रोता कमाएको यस गीत ले सुनिल लाइ नेपालि संगीत को क्षत्रमा एउटा कुशल गीतकार तथा संगीतकार को उपमा दिएको छ ल् उनका पाइलाहरु यसै गरि अगाडि बढिरहुन शुभकामना ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं