SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन १२ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/२/२ गते
  ६३६ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्बत, कुश्मा । सरकारले कोरोना संक्रमण फैलन नदिन लकडाउनलाई थप कडाइ गर्न सुरु गरेको छ । तर कुश्मा बजारमा भने चहलपहल पहिलाको भन्दा कम देखिएको छैन । देश भरि कोरोनाभाइरसको संक्रमण दिनानुदिन बढिरहेको अबस्थामा यहाको बजारमा हुलमुल भएर हिड्ने र पसलहरु खोलेर भिडभाड जम्मा गर्ने कार्य भने जारी नै छ । बिशेस गरि बिहान र बेलुका निकै चहलपहल बढ्न थालेको छ । प्रहरी आउदा शटर बन्द गर्ने र पल्लो चोकमा नपुग्दै फेरि खोल्ने खेल लकडाउन शुरु भएदेखि नै कुश्मा बजारमा रमाईलो दृश्य देख्न सकिन्थ्यो बजारको दृश्य हेर्दा  कोरोनाको समस्या प्रहरिलाइ मात्र छ यहाँका ब्यापारीहरु रोग संग होइन कि प्रहरी संग जोगिन खोज्दै छन् ।

  एकजनाको अटेरीले गर्दा भोलि सिंगो समाजलाई नै जोखिममा पर्ने सम्भावना हुन्छ  । देश भरि संक्रमितको संख्या २५८ पुगेको अवस्थामा कुश्मामा पनि साबधानी अपनाउन जरुरी देखिन्छ । अन्तरजिल्लामा हिँडडुल गर्न वितरण गरिएका पास खारेज भइसकेकोले सर्वसाधरणले पास बोकेर हिँडे पनि प्रहरीले रोकेर राखेको थियो। हाईवे चेकिंकमा हिजोदेखि कडाई गरिए पनि बजारभित्र बिनापसका सवारीसाधनहरु लुकिछिपी भने गुडिरहेका थिए ।

  स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मीहरु दिनरात खटिरहेको अवस्थामा प्रशासनको सूचनालाई पनि अबज्ञागरि जथाभाबी हिड्डुल गर्ने, अत्यावश्यक पसल बाहेक अन्य पसलहरु खोलेर भिडभाड जम्मा गरेर  लापरवाही गर्ने र सामान्य सावधानी समेत नअपनाउँने हो भने कोरोना फैलिन बेरै लाग्दैन ।अहिले सम्म बजार भित्र कोहिपनि संक्रमित नभए पनि यसरि नै हेलचेक्र्याइँ र लापरवाही बढ्यो भने संक्रमण फैलने जोखिम बढ्दो देखिन्छ कुश्मा पनि । गृह मन्त्रालयले भोलि शनिबारबाट लागू हुने गरी जिल्लाभित्र सञ्चालन गर्न दिइएको पाससमेत खारेज गर्ने निर्णय गरेको अवस्थामा अब हुने लकडाउन कडा हुने समेत देखिएको छ ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  भर्सटाइल’ सजना र रामजी खाँडको ‘लाहुरे’ ले रुवायो (भिडियोसहित)

  पोखरा । पछिल्लो समय निकै चर्चामा रहेकी ‘भर्सटाइल’ सजना बास्तोलाको नयाँ दशै तिहार गीत ‘लाहुरे’...

  किन तत्काल कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीलाई हटाउन खोज्दैंछन् देउवा ?

  काठमाडौं – प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकारले राजनीतिक दल विभाजनसम्बन्धी अध्यादेश फिर्ता लिएसँगै सत्ता गठबन्धन...

  संसद्को मानमर्दन गर्दै अध्यादेश खारेज गर्नु बदनियतपूर्ण : ओली

  काठमाडौं । प्रमुख विपक्षी दलका नेता केपी शर्मा ओलीले संसद्को मानमर्दन गर्दै राष्ट्रपतिमार्फत राजनीतिक दलसम्बन्धी...

  ओलीले पठाए देउवालाई सन्देश अध्यादेशबारे आफ्नो दलको गम्भीर आपत्ति र विरोध रहेको सन्देश

  एमाले अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश असंवैधानिक, षड्यन्त्रपूर्ण र वदनियतपूर्ण रहेको...

  २० बर्ष पछि रिमेक गर्दै निर्वाण एण्ड म्यूजिक लिंकको ‘किन यसरी’

  सचिन्द्र श्रेष्ठ करीब २० बर्ष अगाडि रेकर्ड गरिएको ‘निर्माण एण्ड म्यूजिक लिंक’ नाम राखी ‘किन...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं