SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ कार्तिक ८ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/१/२६ गते
  ५५१ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्बत,कुश्मा । यहि बुधबार मात्र बालुवाटारमा बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले लकडाउन जेष्ठ ५ गते सम्म लम्ब्याउने निर्णय गरेको थियो। कोरोनाभाइरसको संक्रमण फैलिन नदिन सरकारले गत चैत ११ गतेदेखि लकडाउन गरेको थियो। पछिल्लो पटक थपिएको लकडाउनको अवधि हिजोमात्र सकियो ।लकडाउनकै अवधिमा नेपालमा कोरोनाको संक्रमण भने बढिरहेको छ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  लकडाउन सुरू हुँदा नेपालमा २ जनामात्र कोरोना संक्रमित थिए भने अहिले १०१ जना पुगेका छन्। लकडाउन लाई कडाई गर्ने भने पनि पर्बत कुश्मामा भने कोरोनाभाइरस बाट कसरी जोगिनेभन्दा पनि प्रशाशन लाई अटेरी गरी बजार भित्र बिनापासका सबारी साधन गुड्ने र अत्यावश्यक पसल बाहेक अन्य पसलहरु पनि खोलिने गरेका छन्।

  प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत घनश्याम गौतमद्धारा जारी सूचनामा बन्दाबन्दीको अवधिमा अत्यावश्यक पसल बाहेक अन्य पसलहरु बन्द गर्न आग्रह गरिए पनि सूचना लाई बेवास्ता गरि केहि होटल, मोवाईल पसल, शृंगारपसल र केहि फेन्सी पसलहरु  दैनिकी जसो खुलिरहेका छन् भने केही दिन यता लक डाउन उल्लंघन गर्ने क्रम बढ्दै जान थालेको छ। लक डाउनलाई थप प्रभाबकारी  बनाउन बजारभित्र थप कडाई गरिए पनि हिजो सम्म पनि अत्यावश्यकका पसल बाहेक अन्य पसलहरु खोलेर भिडभाड जम्मा गर्ने कार्य भने जारी नै थियो।

  चेकिंग जाँदा बन्द गरेजस्तो गर्ने पछि फेरी सटर खोलेर बस्ने नियमित जस्तोनै बनेको छ कुश्मा बजारमा। ब्यक्तिहरुको आवतजावतमा पनि अगीपछिको भन्दा कम देखिदैन भने चोक र पसल अगाडी ग्रुप जम्मा भएर गफ गर्ने हरुको पनि कमि देखिदैन ।कोरोनाको माहामारी फैलिरहेको बेलामामा यसरि प्रशासनको सूचनालाई पनि अबज्ञागरि लुकिछिपी पसल खोल्ने भिडभाड जम्मा हुनेहो भने संक्रमण फैलने जोखिम बढ्दो देखिन्छ कुश्मा पनि त्यसैले बेलैमा सचेतहुन जरुरी देखिन्छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  पर्वत प्रहरीको ऐतिहासिक सफलता, ९ लाख ५८ हजार सहित जुवाको खालबाट ८ जना प्रकाउ

  पर्वत । पर्वत जिल्ला सदरमुकाम कुश्मामा नेपाल प्रहरीलाई हाल सम्मकै ठुलो सफलता हात लागेको छ...

  बाडीपिडीत भेट्न सुनसरी पुगेका देउवा, उच्च तहका कर्मचारी र नेता भेटेर गए !!!

  बेमौसमी वर्षाका कारण प्रदेश १ का विभिन्न जिल्लामा भएको क्षति अवलोकनका लागि आइतवार बिहान निस्किएका...

  धादिङको गजुरीमा गुडिरहेको बसमा आगलागी, यात्रु सकुशल ..

  धादिङ । पृथ्वी राजमार्गअन्तर्गत गजुरी गाउँपालिका–१ गजुरीबजारमा गुडिरहेका बसमा आज बिहान आगलागी भएको छ ।...

  महाधिवेशन गर्न पार्टी नेतृत्वले ढिलाइ गरिरहेको छ : प्रकाशमान सिंह

  जनकपुरधाम । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले तोकिएको समयमै पार्टीको महाधिवेशन गर्नुपर्ने बताएका छन् ।...

  बेमौसमी वर्षाको कारण राष्ट्रिय राजमार्गमा १ अर्ब बढीको क्षति…

  काठमाडौं । बेमौसमी वर्षाका कारण आएको बाढी पहिरोले कात्तिक १ गतेयता राष्ट्रिय राजमार्गमा मात्रै १...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं