SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ कार्तिक १० गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१२/२४ गते
  ५५५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  शहवाज खान, कपिलवस्तु ।  विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरसले गर्दा नेपाल भरीमा लकडाउन रहेको छ। कोरोना भाइरस को संभावित संक्रमणको कारण उत्पन्न प्रतिकुल अवस्थाबाट प्रभावित अंसङ्गठीत क्षेत्रमा कार्यरत श्रमिक वर्ग तथा असहायहरु लाई दैनिक जीवन यापनको लागि स्थानिए तहबाट राहत उपलब्ध गराउने गरि नेपाल सरकार मन्त्रिपरिषद बाट भएको निर्णय कार्यान्वयन गर्न का लागि तैयार गरिएको अंसङ्गठीत क्षेत्रमा कार्यरत श्रमिक वर्ग तथा असहायहरु लाई उपलब्ध गराइएको राहत सम्बन्धि मापदण्ड २०७६ लाइ बेवास्ता गरि कपिलवस्तुको महराजगंज नगरपालिका का जनप्रतिनिधिले नगरप्रमुखको आदेश र आफ्नो इच्छा आफ्नो आसे पासे लाई अनियमित्ता को साथ राहत समाग्री वितरण गरेका छन।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  कपिलवस्तुको महराजगंज नगरपालिका वडा नं ७ मा चैत्र २० गते वडाध्यक्ष र वडासचिव को रोहबर मा वितरण गरिको राहत समाग्री पूर्णरुपमा अनियमित्ता रहेको छ। मनपरि लागत संकलन गरि संकलन गरिएको अभिलेख बिना सार्वजनिक गरि गोप्य तरिकाले आफ्नो कार्यकर्ता र आसे पासे हरुमा राहत वितरण गर्दा स्थानिए भूमिहीन अंसङ्गठीत क्षेत्रमा कार्यरत श्रमिक वर्ग तथा असहायहरु ले विरोध गरेका थिए। उक्त विरोध पछि राहत वितरण कार्यक्रम स्थगित गरिएको थियो।

  सो विषयमा महराजगंज नगरपालिका का कार्यकरणी वेदप्रकाश खरेल संग बुझ्दा गैर जिम्मेवार पूर्ण तर्क दिदै उक्त राहत वितरण को बारेमा कुनै जानकारी नभएको वडाध्यक्ष ले आफ्नो व्यक्तिगत लगानीमा वितरण गरेको हुन सक्ने साथै थप जानकारी का लागि महराजगंज नगरपालिका का नगरप्रमुख अब्दुल कलाम खां संग जानकारी लिन अग्रह गरे तर नगरप्रमुख संग फोन सम्पर्क गर्दा लगातार दुई दिन सम्म फोन न उठेको र उता बाट पनि कुनै प्रतिक्रिया हाल सम्म आएको छैन।

  वडाध्यक्ष अब्दुल समद ले वडा सदस्य हरुको सहयोग मा ३२५ जनाको लागत संकलन गरेको तर संकलन गरिएको अभिलेख सार्वजनिक नगरिएको नगरप्रमुख को आदेशानुसार आफूहरु राहत समाग्री मगाई वितरण गर्ने क्रममा स्थानिए द्वारा बिरोध पछि राहत वितरण रोकिएको थियो।

  वितरण पछि ऊक्त राहत सामग्री बारे स्थलगत बुझदा चावल गुणस्तरहीन रहेको र अन्य राहत समाग्री मन्त्रिपरिषदले बनाएको मापदण्ड अनुसार मेल खाएको छैन।उक्त राहत वितरण कार्य आफ्नो खुसी मा आफ्नो आसे पासेलाई, आफ्नो कार्यकर्ताको मुख हेरेर राहत वितरण गरिएको आरोप स्थानीय जनता ले लगाए साथै वास्तविक भूमि हिन र असहायले पाउनुपर्ने उक्त राहत तर त्यस्को ठीक विपरीत जग्गाधनी हरू र अन्य लाई वितरण गरिएको भनाई स्थानीयको रहेको छ।साथै हाल सम्म नाली हरू पनि सरसफाई न भएको र किटनाष्क औषधि समेत गांउमा छर्किएको छैन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  आइशा गर्ल्स कालेजमा युनिसेफद्वारा दिइएको शैक्षिक सामाग्री वितरण

  कपिलवस्तु, कृष्णनगर, | कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं ३ मा रहेको आइशा गर्ल्स कालेजमा...

  प्रधानन्यायाधीशको राजीनाको विपक्षमा एमाले

  नेकपा एमाले एकाएक युटर्न भएको छ । सिंगो न्यायालयको धज्जी उडाउन मेनरोल खेलेको आरोप खेपेका...

  मानव वेचविखनवाट पीडित तथा प्रभावितहरूको सहयोगका लागि वार्षिक छलफल कार्यक्रम कृष्णनगरमा सम्पन्न 

  कृष्णनगर, कपिलवस्तु, | मानव वेचविखनवाट पीडित तथा प्रभावितहरूको सहयोगका लागि वार्षिक सार्वजनिक छलफल एकदिने कार्यक्रम...

  नेपाल बारले माग्यो प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा

  काठमाडौं । कानुन व्यवसायीहरुको छाता संस्था नेपाल बार एशोसिएसनले पनि प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशम्सेर जबराको राजीनामा मागेको...

  पाँचथर बस दुर्घटनामा घाइते भएका दुई जनाको मृत्यु !

  पाँचथर। फिदिम नगरपालिका -४ सरखण्डेमा भएको बस दुर्घटनामा घाइते भएका दुई जनाको मृत्यु भएको छ...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं