SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/११/२७ गते
  ७०७५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सम्राट जिसी, रुपन्देही । 
  भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयले जिल्लामा निर्माणाधीन विभिन्न १९ सडकहरु मध्ये नेकपा मुख्य सचेतक देव गुरुङको सिफारिस अनुसार स्थानिय भूगोल मिलाएर ६ सडक योजनामा थप रु १० करोड बजेट विनियोजन गरेको छ । सडक पूर्वाधार विकास कार्यक्रम अन्तर्गत चालु आर्थिक वर्षमा रातो किताबमा परेका योजनामा सम्बन्धित निर्वाचन क्षेत्रका सांसदको सिफारिसमा मन्त्रालयले थप बजेट उपलब्ध गराएको बताइएको छ ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  चालु वर्षका योजनामा थप बजेटका लागि सांसदसँग प्राथमिकताका आधारमा योजना माग भएकामा योजना छनोट गरी पठाएको मन्त्रालयले हालै योजना स्वीकृत गरी कार्यान्वयनका लागि सडक विभागलाई पठाएको मुख्य सचेतक एवं लमजुङ जिल्लाका सांसद देव गुरुङले जानकारी दिए । निर्माणाधीन योजनामा बजेट अभावले काममा ढिलाइ हुन नदिन थप बजेटको प्रबन्ध गरिएको हो । प्रतिनिधिसभाको एक निर्वाचन क्षेत्र रहेको जिल्लाको ६ सडक योजनाहरुमा रु १० करोड बजेट विनियोजन गरिएको छ ।

  निर्वाचन क्षेत्र अनुसार, १) बेसीशहर नगरपालिका स्थित बेसिशहर – गाँउशहर दरवार – बाख्रेजगत – नाल्मा – रामवजार सहिद हरिकला सडकमा रु १ करोड ५० लाख, २) सुन्दरबजार र मध्यनेपाल नगरपालिका जोड्ने परेवाडाँडा – कुन्छा – भागिरथी भन्ज्याङ – जिता टक्सार – सूर्यपाल सडकमा रु २ करोड, ३) राइनास नगरपालिका र दुधपोखरी गाउँपालिका जोड्ने तनहुँको तुरतुरे हुँदै गोरखा पालुङ्टार हवाई ग्राउन्ड- लमजुङको चेपेनदी ( कालिरह ) – गरमवेशी – धमिलिकुवा- बोराङ्गखोला – विचौर – दूधपोखरी – कुनाघाट गोर्खा भच्चेक जोड्ने सडक (दुई खण्डमा) रु २ करोड, त्यस्तै, ४) मर्स्याङ्दी गा.पा. स्थित खुदी – सिम्पानी – भलामचौर – घलेगांउ सडकमा रु १ करोड, ५) दोर्दी गाउँपालिका स्थित भोटेओडार – वेलघारी – भारते – गौडा सडकमा रु २ करोड र ६) क्लहोसोथार गाउँपालिका स्थित रामबजार – गिलुङ – साल्मेभन्ज्याङ – पसगांउ सडकमा रु १ करोड ५० लाख गरी कुल १० करोड विनियोजन गरिएको मुख्य सचेतकका स्वकिय सचिव कमल खड्का बताउँछन। त्यस्तै कास्की जिल्लाको सांसदवाट कास्की – लमजुङ जोड्ने कास्कीको तालबेँसी– सिङ्दी हुँदै पसगाउँ जोड्ने सडकका लागि रु दुई करोड बजेट व्यवस्था गरिएको छ, जसले गर्दा कास्की र लमजुङ दुवै जिल्लाका जनता लावन्धित हुनेछन।

  त्यसैगरी संघीय सरकार अन्तर्गतका केन्द्रीय सडक योजनाको सम्पूर्ण कार्य डिभिजन सडक कार्यालय दमौलीले कार्यान्वयन गर्ने बताइएको छ । यस सम्बन्धमा विस्तृत रुपमा सम्बन्धित निकायमा बुझ्दा, दमौली डिभिजन प्रमुख अमित कुमार श्रेष्ठका अनुसार १० करोड थप गरिएका ६ वटा सडक योजनाहरु र आ.ब. २०७६/०७७ मा १/१ करोड परेका हाल टेण्डर हुन बाकी रहेका सडकहरूकाे संयुक्त रुपमा यही फाल्गुन २९ गते भित्रमा टेण्डर आह्वान हुने बताउँछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं