SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन १० गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/११/१७ गते
  ५७३ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलि इतिहासकै दुरदर्शी नेताका रुपमा चिनिन्छन। हासोठट्टा मिसिएको उनको भासण हरेक नेपालिलाइ सुनम सुनम लाग्छ नै। केही समय अघिसम्म सौताको छोराजस्तै लड्ने प्रचण्डलाई ओलिले बुइ बोक्न लागेको धेरै भएको छैन। तात्कालिक माओवादी र एमाले मिलेर बनेको कम्युनिस्ट पार्टिमा ओलिको रबाफ ठुलै देखिन्थ्यो। सरकारका काम हुन या पार्टिका निर्णय उनी एक्लै उल्टाइदिने तागत राख्दथे।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  तर अहिले प्रचण्डसङको दोस्ती ओलिलाइ निकै महङो परेको छ। माधब नेपाल र प्रचण्डको हिमचिमले बालकोट दरबारलाइ नेकपामा निकै कमजोर पारेको देखिन्छ। यसको स्पष्ट असर सरकारका कामकारबाहिमा पनि परेको छ भन्दा फरक नपर्ला। प्रधानमन्त्री केही गर्न चाहन्छन तर उनको सङ्गत सबैभन्दा ठूलो बाधक छ्न। ओलि हिलोमा फुलेका कमलजस्तै हुन जबजब वरपरको हिलो उछिट्टिन्छ तेस्को छिटा उनको मुखमा पर्छ नै।

  ओलिलाइ यसपाली भाग्यले पनि साथ दिएन। उनका बिस्वासपात्र मानिएका रबिन्द्र अधिकारिको निधन, बिस्णु पौडेलको बालुवाटार प्रकरणले सताएको ओलिलाइ नियोजित जस्तै देखिने रोशनी काण्डबाट महराको उन्मुक्ती र सेनापती गोकुल बास्कोटाको बहिर्गमनले निकै नै ठूलो धक्का लागेको छ। ओलि ब्रान्डकै भरमा चुनाब जितेका पुर्बसहकर्मीहरु आफैमाथी जाइलाग्दा नेकपामा आफ्नो भबिस्यबारे ओलि अलि बढीनै चिन्तित छ्न।

  आफैपनी शारिरिक रुपमा अशक्त रहेका ओलि सुर्य थापा र बिस्णु पौडेलको बैशाखी टेकि कतिसम्म हिड्लान र। जुन उदेश्यले पार्टी एकता भयो सोचेजस्तो ओलि आफैले फाइदा उठाउन सकेनन। नेपालको कम्युनिस्ट आन्दोलनमा ओलियुगको यो उत्तरार्धमा उनी अझै संघर्षरत छ्न तर आफैले पालेका कुकुरले एकपछी अर्को गरि दिएको चोटले उनको सपना पूरा हुनेमा शंका नै छ। अबको ३ बर्ष ओलिको राजनैतिक जिबनको उत्कर्श समय हो। आफ्नलाइ संरक्षण गर्दै बस्ने कि चाहे जे होस एक्सन लिने ओलिले निर्णय गर्नैपर्छ।

  यदि अझै पनि पद प्रतिस्ठा र आसेपासेको लागि जनमतको तिलान्जली दिए इतिहासले धिक्कार्नेछ। नेकपामा आफ्नो भुमिका बलियो बनाउन लागिपरेका ओलि धर्मराइरहेको जनताको आफुमाथीको बिस्वास नगुमाउन। नाकाबन्दिको त्यो देशप्रेम कालापानीका किल्ला अनि MCC का पानामा पनि देख्न पाइयोस। राजनैतिक जिबनको उत्तरार्धमा मेरो देशको नायकलाइ स्वास्थ्यलाभ अनि बुद्धिलाभको ७० करोड सुभकामना।

  धर्मराज सुवेदी “राजन”
  कुश्मा ८,पर्बत
  हाल पोखरा बिश्वबिद्धालय

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  कृष्णनगरका दिनेश चन्द गुप्ता सम्मानित

  रविप्रकाश कसौधन, कृष्णनगर, | कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं २ बस्ने कर्मठ, जुझारू, देश...

  टेलिभिजन पत्रकारिता इतिहासकै सर्वोच्च पुरस्कार कपिलवस्तुका बर्मालाइ प्रदान

  काठमाडौं ! यस वर्षको ‘हेम–सुनिल जोखिमपूर्ण टेलिभिजन पत्रकारिता पुरस्कार’ पत्रकार बासुदेब बर्मालाइ प्रदान गरिएको छ...

  लायन्स क्लब आफ कृष्णनगरद्वारा मास्क वितरण

  रविप्रकाश कसौधन, कपिलबस्तु । कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगरमा कार्यरत सुरक्षाकर्मी हरूलाई लायन्स कल्ब आफ कृष्णनगर डि....

  पेट्रोल छर्केर सुर्खेत वडा कार्यालयमा आगजनी

  सुर्खेत । सुर्खेतमा पेट्रोल छर्केर वडा कार्यालयमा आगजनी गरिएको छ । कार्यालयमा वडाध्यक्ष नभेटेको झोकमा...

  ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गच्छदारको स्पष्टीकरण : प्रतिशोध राखेर झुटा मुद्दा लगाइयो

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विजयकुमार गच्छदारले ललिता निवासको सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा सारेको घटनामा...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं