SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन १२ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/११/२ गते
  ७४४ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सम्राट जिसी, रुपन्देही । आजकै दिन दुई बर्षा अघि डु एन्ड डई मेचमा करण केसीले अबिस्वास्निय पारी खेलेर नामिबियामा क्यानडाविरुद्ध नेपालको अबिस्वास्निय जित निकालेका थिए । जुन इनिङ नेपाली क्रीकेट इतिहासमा झझल्की रहन्छ।सन् २०१८ को फेब्रअरीमा आईसीसी विश्व क्रिकेट लिग डिभिजन २ मा क्यानडाविरुद्धको उक्त खेल हारेको भए नेपाल बिश्व कप छनौट खेल खेल्न अवसर गुमाउने थियो । त्यो जितले नेपालको एकदिवसीय क्रिकेट राष्ट्रको मान्यता पाउने ढोका खुलेको थियो । त्यो जितले नेपाल क्रीकेटको स्थर माथि पुर्याउन मादत गर्‍यो । नेपाल आफू भन्दा बलियो राष्ट्रसंग खेल्ने अवसर पायो ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  सो खेलमा क्यानडाले १ सय ९५ रनको लक्ष्य नेपाललाई दियो, नेपाली ब्याटिङ न चल्दा १ सय ४४ रनमा नेपालले नौजना खेलाडी गुमाएको थियो । नेपाल जितबाट निकै टाढा हुनुको साथै हर निश्चित भइ सकेको थियो । ।नेपाल क्रीकेट टिमलाई चमत्कार आवश्यक थियो । नेपालले जित्न ४८ बलमा ५१ रन बनाउनु पर्दथ्यो र एकजना मात्र खेलाडी बाँकी थिए।

  जित असम्भव प्रायः बनेको त्यो खराब परिस्थितिमा मैदानमा प्रवेश गरेका करणले अदभूत पारी खेले ३१ बलमा ४२ रन बनाएर नेपाललाई जिताए, जुन विश्व क्रिकेटमै कमै मात्र चकित पार्ने विजयमध्येको एकमा पर्छ ।सन्दीप लामिछानेसँग मिलेर उनले दशौँ विकेटमा आवश्यक ५१ रन जोडेर त्यो चमत्कार गरेका हुन्। अन्तिम ओभरसम्म क्रिजमा डटेका उनले त्यो बेला ४ छक्का र ३ चौका प्रहार गरेका हुन्।

  जितपछि नेपालले बिश्वकप छनौट खेल्ने अवसर पायो । छ्नौट खेलम राम्रो प्रदर्सन गर्दै एकदिवसीय क्रिकेट राष्ट्रको मान्यता पायो । फेब्रुअरी १४ तारिख अर्थात् प्रेम दिवसको दिन त्यो जित दिलाएकाले करण केसिको उपनाम भ्यालेन्टाइन्स ब्वाई बन्न पुगेको थिए । नेपाल क्रीकेट इतिहासमा केसिको यो पारि सधै रहिरहने छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  भर्सटाइल’ सजना र रामजी खाँडको ‘लाहुरे’ ले रुवायो (भिडियोसहित)

  पोखरा । पछिल्लो समय निकै चर्चामा रहेकी ‘भर्सटाइल’ सजना बास्तोलाको नयाँ दशै तिहार गीत ‘लाहुरे’...

  किन तत्काल कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीलाई हटाउन खोज्दैंछन् देउवा ?

  काठमाडौं – प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकारले राजनीतिक दल विभाजनसम्बन्धी अध्यादेश फिर्ता लिएसँगै सत्ता गठबन्धन...

  संसद्को मानमर्दन गर्दै अध्यादेश खारेज गर्नु बदनियतपूर्ण : ओली

  काठमाडौं । प्रमुख विपक्षी दलका नेता केपी शर्मा ओलीले संसद्को मानमर्दन गर्दै राष्ट्रपतिमार्फत राजनीतिक दलसम्बन्धी...

  ओलीले पठाए देउवालाई सन्देश अध्यादेशबारे आफ्नो दलको गम्भीर आपत्ति र विरोध रहेको सन्देश

  एमाले अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश असंवैधानिक, षड्यन्त्रपूर्ण र वदनियतपूर्ण रहेको...

  २० बर्ष पछि रिमेक गर्दै निर्वाण एण्ड म्यूजिक लिंकको ‘किन यसरी’

  सचिन्द्र श्रेष्ठ करीब २० बर्ष अगाडि रेकर्ड गरिएको ‘निर्माण एण्ड म्यूजिक लिंक’ नाम राखी ‘किन...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं