SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन १२ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/१४ गते
  १५६२ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । मुलुकमा यतिखेर अमेरिकी परियोजना मिलिनियम च्यालेन्ज कम्प्याक्ट (एमसीसी)को चर्चा छ । एमसीसीबारे सत्तापक्षका नेताहरुबीचमै मतभेद छ । पूर्व प्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाल र पूर्व उपप्रधानमन्त्री तथा गृहमन्त्री भीम रावल लगायतका नेताले त्यसको विरोध गर्दै आउनुभएको छ । उहाँहरुले एमसीसी अहिलेकै रूपमा ल्याउँदा घातक हुने भन्दै त्यसलाई रोक्ने प्रयास गरिरहनुभएको छ ।सत्तापक्षका केही नेता भने एमसीसीप्रति नरम छन् । प्रमुख प्रतिपक्ष नेपाली कांग्रेस एमसीसी ल्याउनै पर्ने अडानमा छ । पूर्व प्रधानमन्त्री तथा सभापति शेरबहादुर देउवाले एमसीसी जसरी पनि ल्याउनु पर्ने बताउँदै आउनुभएको छ ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  जनता टेलिभिजनले विभिन्न दलका नेताहरुसँग एमसीसीबारे बहस गर्दै आएको छ । जनता टेलिभिजनको कार्यक्रम सन्दर्भमा केही दिनअघिको बहसमा नेकपाका स्थायी समिति सदस्य रावलले एमसीसी अहिलेकै अवस्थामा ल्याए राष्ट्रको लागि घातक हुने बताउनुभएको थियो । तर पूर्व मन्त्री तथा नेपाली कांग्रेसका नेता डा. मिनेन्द्र रिजालले भने एमसीसी रोक्नै नहुने दाबी गर्नुभएको छ । ‘मुलुकको लागि एमसीसिी अति आवश्यक छ’ नेता रिजालले जनताकर्मीसँग भन्नुभयो, तर अहिले त्यसबारे गलत तरिकाले प्रचारबाजी भइरहेको छ ।

  अरुको त के कुरा पूर्व प्रधानमन्त्री माधवकुमार नेपाल र भीम रावल जसरी एमसीसीको विरोधमा लाग्नु भएको छ, त्यो एकदमै गलत छ । माधवकुमार नेपाल हुन त मेरो लागि आदरणीय हुनुहुन्छ । उहाँ प्रधानमन्त्री हुँदा म पनि मन्त्री थिएँ । त्यही कारणले पनि म उहाँलाइ आदर गर्छु तर एमसीसीबारे भने उहाँ र मेरो कित्ता फरक छ । बुझाई फरक छ, मलाई लाग्छ । उहाँहरुले एमसीसी बुझ्नु भएकै छैन ।नबुझी, अध्ययन नगरी त्यसको विरोध गरिरहनुभएको छ ।’ नेता रिजालले एमसीसी नेपालको हितमा रहेको तर्क गर्नुभएको छ ।

  नेपालका लागि करिब ५५ अर्ब रुपैयाँ अनुदान आउनु सकारात्मक रहेको भन्दै नेता रिजालले एमसीसीको विरोध गर्नेहरुले सम्झौतालाई राम्ररी अध्ययन गर्नुपर्ने बताउनुभयो । नेपाल र रावललाई एमसीसी राम्रोसँग अध्ययन गर्न सुझाव दिनुभयो । एमसीसीबारै फैलाइएका हल्ला अफवाह भएको नेता रिजालको भनाइ छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  भर्सटाइल’ सजना र रामजी खाँडको ‘लाहुरे’ ले रुवायो (भिडियोसहित)

  पोखरा । पछिल्लो समय निकै चर्चामा रहेकी ‘भर्सटाइल’ सजना बास्तोलाको नयाँ दशै तिहार गीत ‘लाहुरे’...

  किन तत्काल कानुनमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीलाई हटाउन खोज्दैंछन् देउवा ?

  काठमाडौं – प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको सरकारले राजनीतिक दल विभाजनसम्बन्धी अध्यादेश फिर्ता लिएसँगै सत्ता गठबन्धन...

  संसद्को मानमर्दन गर्दै अध्यादेश खारेज गर्नु बदनियतपूर्ण : ओली

  काठमाडौं । प्रमुख विपक्षी दलका नेता केपी शर्मा ओलीले संसद्को मानमर्दन गर्दै राष्ट्रपतिमार्फत राजनीतिक दलसम्बन्धी...

  ओलीले पठाए देउवालाई सन्देश अध्यादेशबारे आफ्नो दलको गम्भीर आपत्ति र विरोध रहेको सन्देश

  एमाले अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश असंवैधानिक, षड्यन्त्रपूर्ण र वदनियतपूर्ण रहेको...

  २० बर्ष पछि रिमेक गर्दै निर्वाण एण्ड म्यूजिक लिंकको ‘किन यसरी’

  सचिन्द्र श्रेष्ठ करीब २० बर्ष अगाडि रेकर्ड गरिएको ‘निर्माण एण्ड म्यूजिक लिंक’ नाम राखी ‘किन...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं