SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/१० गते
  ३५५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  गोबिन्द तिमिल्सना हेमजा, । पोखरा महानगपालिका वडा न. २५ को वडा कार्यालय र हेमजा स्वास्थ्य चौकीको आयोजनामा यौन रोग तथा पाठेघर मुखको क्यन्सर परिक्षण तथा अभिमुखिकरण बिहिबार हेमजामा सम्पन्न भएको छ । शिबिर सोमबार सुरु भइ ४ दिनसम्म हेमजाको बिभिन्न ठाउँमा भएको थियो । शिबिरमा ३० देखि ६० बर्ष उमेर समुहका ३६४ महिलाले सेवा लिएका थिए । जस मध्य ४ जनालाई भि.आइ.ए पोजेटिब, ८ जनामा संकास्पद र ६ जनाको पाठेघर मुख वरिपरि मासु पलाएको भएटिको थियो । उक्त १८ महिलालाई थप उपचारका लागि पोखरा स्वस्थ्य बिज्ञान प्रतिष्ठान रेफर गएिको छ । सोहि अबसरमा ४ महिलाले लामो समयको अस्थाही साधनको प्रयोग गरेका थिए ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  महानगरको स्वस्थ्य महाशाखाले निःशुल्क औषधी पनि दिएको थियो । साथै केही औषधी स्वस्थ्य चौकीले पनि खरिद गरी बितरण गरेको इन्चार्ज कुस्मराज सुबेदीले बताए । उनका अनुसार ग्रामिण क्षेत्र तथा बजारमा समेत पाठेधरको मुख क्यन्सर भेटीएपछि वडाका चार स्थानमा परीक्षण शिबिर तथा अभिमुखीकरणको आयोजना गरिएको हो । उनले भने यस्ता कायक्रमलाई पछि पिन निरन्तरता दिने बताउदै गाउँ गाउमा यस्ता कायक्रमले सहयोग भएको छ । उक्त अबसरमा शिबिरमा खटिएका डा. अम्बिका भुसाल लगाएतका टोलिलाइ सम्मान गरिएको थियो ।

  स्वस्थ्य महाशाखा नर्सिङ निरिक्षक सबिना श्रेष्ठले यौनरोग तथा पाठघर सम्बन्धि समस्य उजागर गन यस्ता कार्यक्रमले सहयोग मिल्ने बाउदै ५ बषमा एक पटक पाठेघरमा भि.आइ. ए परिक्षण गनुपर्ने उल्लेख गरिन । स्वयंसेबिकाको वडाध्यक्ष शान्ता केसीले अझै पनि महिलाहरुमा रोग लुकाउने प्रबति भएको भएतामा पनि अहिले खुलेर शिबिरम आएकोमा खुसि ब्यक्त गरिन । वढा सदस्य लक्ष्मि अधिकारीको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा वडा सदस्य जित ब. कार्की र डा अम्बिका भुसालले आफनो भनाइ राखेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  कृष्णनगरका दिनेश चन्द गुप्ता सम्मानित

  रविप्रकाश कसौधन, कृष्णनगर, | कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं २ बस्ने कर्मठ, जुझारू, देश...

  टेलिभिजन पत्रकारिता इतिहासकै सर्वोच्च पुरस्कार कपिलवस्तुका बर्मालाइ प्रदान

  काठमाडौं ! यस वर्षको ‘हेम–सुनिल जोखिमपूर्ण टेलिभिजन पत्रकारिता पुरस्कार’ पत्रकार बासुदेब बर्मालाइ प्रदान गरिएको छ...

  लायन्स क्लब आफ कृष्णनगरद्वारा मास्क वितरण

  रविप्रकाश कसौधन, कपिलबस्तु । कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगरमा कार्यरत सुरक्षाकर्मी हरूलाई लायन्स कल्ब आफ कृष्णनगर डि....

  पेट्रोल छर्केर सुर्खेत वडा कार्यालयमा आगजनी

  सुर्खेत । सुर्खेतमा पेट्रोल छर्केर वडा कार्यालयमा आगजनी गरिएको छ । कार्यालयमा वडाध्यक्ष नभेटेको झोकमा...

  ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गच्छदारको स्पष्टीकरण : प्रतिशोध राखेर झुटा मुद्दा लगाइयो

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विजयकुमार गच्छदारले ललिता निवासको सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा सारेको घटनामा...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं