SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन ३१ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/६ गते
  ५५७ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  निर्मल पौडेल पर्वत,  । 
  पर्वत कलाकारहरुको संरक्षण तथा अधिकारको पक्षमा काम गर्नको लागि भन्दै गण्डकी प्रदेशभित्रका क्षेत्री कलाकारहरु संगठित भएका छन् । नेपाली लोकगीत संगितको क्षेत्रमा लागेका गण्डकी प्रदेशका ११ जिल्लाका कलाकारहरु आईतबार पोखरामा भेला भएर क्षत्री कलाकार समाज नेपाल गण्डकी प्रदेश गठन गरेका हुन् ।

  चर्चित गायक तथा सर्जक राजन कार्कीको संयोजकत्वमा लामो समय लोक गित संगित सँगै सञ्चार क्षेत्रमा कृयाशिल लोकप्रिय गायक कृष्ण अखेलीको अध्यक्षतामा १६ सदस्यिय समिती गठन गरेका हुन् । जसको वरिष्ठ उपाध्यक्षमा रवि कार्की क्षेत्री, उपाध्यक्षमा सरस्वती लामिछाने क्षेत्री, महिला उपाध्यक्षमा तारा थापा क्षेत्री, सचिवमा सुरज वाग्ले क्षेत्री, सहसचिवमा सूदीप क्षेत्री, कोषाध्यक्षमा अनिता पन्त क्षेत्री, सहकोषाध्यक्षमा रीता कार्की क्षेत्री चयन भएका छन् ।

  यस्तै सदस्यहरुमा पार्वती क्षेत्री, सुमन के सी क्षेत्री, रमेश कार्की ज्ञान क्षेत्री, सुमन खड्का क्षेत्री, रीना के .सी, नारायण दानी क्षेत्री र दीपक कार्की रहेका छन् । शुरुवातमा गण्डकी प्रदेशबाट क्षेत्री कलाकारहरु एकजुट हुन थालेको र अब बाँकी रहेका ६ ओटा प्रदेशमा पनि यस्तै खालका समितिहरु निर्माण गर्ने तयारी थालिएको संयोजक राजन कार्कीले बताए ।

  समाजको गठन पश्चात वोल्दै अध्यक्ष कृष्ण अखेलीले अध्यक्ष जस्तो गरिमामय पदमा निर्वाचित गराउने सम्पुर्णलाई धन्यवाद व्यक्त गर्दै कलाकारहरुको संरक्षण सँगै हकहितको पक्षमा सँधै अग्रसर हुने वताए । अखेलीले छाता संगठन निर्माण गरेर सबै कलाकारहरु एक ठाउँमा जुट्दा कुनै पनि कामलाई सफल पार्न सकिने र कलाकारहरुको संरक्षण तथा प्रवद्र्धनमा पनि सजिलो हुनेमा जोड दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  सरकारमा गएर बदनामी कमाउने र विवादमा पर्ने काम नहाेस् : माधव नेपाल

  काठमाण्डाै – नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले आफ्नो पार्टीका नवनियुक्त मन्त्रीहरूलाई इमानदारिता र...

  दशैं विदामा बन्द भएका सरकारी कार्यालय खुले, पुरानै लयमा फर्कियो देश

  काठमाडौं । दशैंको विदामा बन्द भएका सरकारी कार्यालयहरु आजबाट खुलेका छन् । दशैं विदा सकिएसँगै...

  भारतलाई साफ च्याम्पियनसिपको उपाधि, इतिहास बनाउन नेपाल चुक्यो

  काठमाडौं,  । नेपाल साफ च्याम्पियन फुटबल बन्ने अवसरबाट चुकेको छ । पहिलोपटक साफ च्याम्पियन बन्ने...

  शान्ति सुरक्षाका साथ कृष्णनगरमा माता दुर्गा भवानीकाे मुर्ति विसर्जन…

  रवि प्रकाश कसौधन, कपिलवस्तु | कपिलवस्तु जिल्लाकाे कृष्णनगर लगायत विभिन्न स्थानमा माता दुर्गा भवानीकाे मुर्ति सुरक्षाकर्मीकाे...

  घान्द्रुक दुर्घटनामा दुवै छोरी गुमाएकी यि आमाको अवस्था बेहाल, भनिन् ‘जन्माउँदा मेरो कोख दुखेन तर आज सारा शरीर पोलीरहेछ’

  काठमाडौँ । पोखराबाट अन्नपूर्ण गाउँपालिका–११ घान्द्रुक जाँदै गरेको जीप दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका बिद्यार्थीहरु काठमाडौंबाट घुम्नका...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं