SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२८ गते
  २५० &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्वत– राष्ट्रिय दलित पत्रकार संघ नेपालको पर्वत जिल्ला शाखाको प्रथम जिल्ला भेला सम्पन्न भएको छ । पर्वतको कुश्मा बजारमा सम्पन्न भएको प्रथम जिल्ला भेलाले साजन परियारको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय जिल्ला कार्य समिति चयन गरेको छ । परियार फलेवास साप्ताहिकका प्रकाशक एवम् रेडियो शालिग्रामका समाचार सहसम्पादक हुन् । पर्वतको फलेवास नगरपालिका–५ खानीगाउँमा जन्मिएका परियार विगत ५ बर्षदेखी पर्वतको पत्रकारितामा सक्रिय छन् । उनी नेपाल पत्रकार महासंघ पर्वतका सदस्य र नेपाल प्रेश युनियन पर्वत शाखाका सचिव भएर काम गदै आएका छन् ।समितिको उपाध्याक्षमा ठाकुर रसाईली, सचिवमा दिपेश विश्वकर्मा, सहसचिवमा लक्ष्मण विश्वकर्मा र कोषाध्याक्षमा सिर्जना नेपाली चयन हुनुभएको छ ।

  त्यस्तै सदस्यहरुमा दिपक रसाईली, सुमित विश्वकर्मा, सुरेश परियार, बृद्धि परियार र रमेश रसाईली चयन हुनुभएको छ । भेलाले दुई सदस्य भने रिक्त राखेको छ । भेलाले प्रदेश संयोजकमा डिलवहादुर विक, याम परियार शिव र लिवियाना चौहानलाई चयन गरेको छ । समितिको अको बैठकले सल्लाहकार चयन गर्ने जनाएको छ । तत्कालिन दलित पत्रकार मञ्च पर्वतका अध्यक्ष डिलवहादुर विकको अध्यक्षतामा भेला सम्पन्न भएको हो ।

  भेलालाई सम्बोधन गदै जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख मनोहर वि पौडेलले समानतामूलक समाज निर्माण सँगै जातीय विभेद अन्त्यका लागि दलित समुदायका सञ्चारकर्मीहरुको महत्वपूर्ण भूमिका रहेको बताउनु भयो । दलित समुदायका पत्रकार एक भएर अघि बढ्दा सिंगो दलित समुदायलाई प्रेरणा मिल्ने उहाँको भनाई छ । साथै उहाँले अन्य पत्रकारहरुलाई दलित समुदायको समस्यामा जोडेर विभेद रहित समाज निर्माण गर्न भूमिका खेल्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

  कार्यक्रममा पत्रकार महासंघ गण्डकी प्रदेशका महासचिव गणेश पौडेलले पत्रकारिता पेशालाई फराकिलो पार्न सबैले विभेद रहित रुपमा खुल्ला हृदयका साथ काम गर्नुपर्ने बताउनु भयो ।पत्रकारिता पेशामा धेरै चुनौतीहरु रहेको भन्दै मेहनत गरी अघी बढ्न आग्रह समेत गर्नुभयो ।

  कार्यक्रममा पत्रकार महासंघ पर्वतका अध्यक्ष छविलाल तिवारीले दलित समुदायका पत्रकारहरु एकिकृत भएर स्वच्छ समाज निर्माण गर्नुपर्ने बताउनु भयो । उहाँले दलित समुदायका समस्या र आन्दोलनमा पत्रकार महासंघको सँधै साथ र सहयोग रहने प्रतिवद्धता व्यक्त गनुभयो ।

  राष्ट्रिय दलित पत्रकार संघ नेपाल गण्डकी प्रदेशका संयोजक दिपक परियारले दलित समुदायका पत्रकारलाई अभिावकत्व प्रदान गर्न राष्ट्रिय दलित पत्रकार संघ नेपाल गठन गरिएको बताउनु भयो । उहाँले दलित समुदायका विचार र मुद्धालाई बलियो बनाउन नै संगठित भएको बताउँदै हरेक जिल्ला जिल्लामा संगठन विस्तार भईरहेको जानकारी दिनुभयो ।

  कार्यक्रममा कान्तिकारी पत्रकार संगठनका सचिव बैकुण्ठ गिरीले समाज विस्तार परिवर्तन हुँदै गएपनि अभिव्यक्तिको क्षुद्रतालाई अन्त्यगर्ने गरि संगठनले काम गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । प्रेस युनियन पवतका उपाध्याक्ष रोशन तिवारीले दलित पत्रकारहरुका मुद्धामा प्रेश युनियन पर्वतको सँधै साथ र सहयोग रहने उद्घोष गर्नुभयो ।

  Share this:

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं