SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२७ गते
  २२६ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पोखरा । पोखराको विरौटामा रहेको जनजागरण आमा समूहको नवनिर्मित बहुद्धेस्यीय भवन उद्घाटन तथा दोश्रो साधारण सभा शनिबार सम्पन्न भएको छ । समूहले कूल १३ लाख, ८ हजार ७ सय १८ रुपैयाँको लागतमा निर्माण गरेको भवनको गण्डकी प्रदेशका सांसद रामजी बरालजीवनले उद्घाटन गरे । उद्घाटनपछि बोल्दै सांसद बरालले महिलाहरु उद्यमी बन्नुपर्नेमा जोड दिए । उनले सुखी नेपाली समृद्ध नेपालको नारा सफल पार्न प्रत्येक घरकानागरिक उद्यमीबन्न अग्रसर हुनुपर्ने भन्दै महिलाले नेतृत्व गरेका हरेक कामहरु सफलहुने धेरै उदहारण रहेको बताए । अहिले उद्घाटन गरिएको बहुद्धेस्यीय भवन निर्माणका लागि पनि महिला समूहले नेतृत्व गरेकाले समयमै सम्पन्नहुन सफल भएको उनको भनाई थियो । महिलाहरु चुलो चौकामा मात्र सिमित नरही उद्यममा पनि लाग्नुपर्नेमा उनको जोड थियो ।

  सो अवसरमा बोल्दै पोखरा महा नगरपालिका वडा नं १७का वडा अध्यक्ष तीर्थराज अधिकारीले उज्यालो वडा बनाउने अभियान सञ्चालन गरिएको जानकारी दिए । अरु वडाको तुलनामा वडानं १७ को क्षेत्रफल ठूलो रहेको बताउँदै अधिकारीले खानेपानी, बाटोघाटो लगायत विकास निर्माणका काममै आँफूहरु केन्द्रितभईरहेको बताए । जनजागरण टोल विकास संस्थाका सचिव यम प्रसाद पौडेलले सम्पूर्ण टोलबासीको एकतामा धेरै महत्वपूर्ण विकासका कामहरु सहजै सम्पन्नगर्न सकिने विचार व्यक्त गरे ।

  महिलाहरु परम्परागत सोच र मान्यताबाट माथि उठेर विकास निर्माणमा अग्रसर हुनुपर्ने उनको भनाई थियो । भवन निर्माण समितिका संयोजक देवि थापाले टोलमा कुनै कार्यक्रम गर्नुपरे बाटोघाटो र अर्काको जमिनमा बस्नुपर्ने बाध्यता हटेको भन्दै टोलबासी सम्पूर्णको आर्थिक सहयोग मार्फत भवन निर्माण सम्पन्न भएको बताईन । यस्तै आर्थिक शंकलन समितिका संयोजक विश्वास भण्डारीले टोलबासीको एकताकै कारण भवन निर्माण सम्भव भएको बताए ।

  कार्यक्रममा भवन निर्माणका लागि आर्थिक सहयोग गर्ने दाताहरुलाई कदर तथा प्रमाणपत्र वितरण गरिएको थियो । आमा समूहका अध्यक्ष नन्दकुमारी गुरुङको सभाध्यक्षतामा भएको उक्त कार्यक्रममा उपाध्यक्ष भगवती रेग्मीले स्वागत मन्तव्य व्यक्त गरेकी थिईन भने कार्यक्रमको सञ्चालन सचिव िदपाशर्माले गरेकीथिईन । सो अवसरमा कार्यसमितिका सदस्यहरुले स्वागतगित समेत प्रस्तुत गरेका थिए ।
  यसैबीच आमा समूहको दोश्रो साधारणसभाले कोषाध्यक्ष कल्पना पौडेल बरालले प्रस्तुत गरेको आर्थिक प्रतिवेदन र सचिव दिपाशर्माले प्रस्तुत गरेको वार्षिक प्रतिवेदन पारित गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं