SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ कार्तिक ८ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२४ गते
  १७५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  श्रीभद्र पौडेल हेमजा, । गण्डकी प्रदेशसभा सांसद रामजी वरालले विकास निर्माणमा हुने गरेको प्राविधिक तथा ठेकेदारको मिलेमतो तोड्नुपर्ने बताएका छन् । बुधवार हेमजा स्थित मेलवोट खानेपानी मुहान सडकको अनुगमनका क्रममा सांसद बरालले त्यस्तो बताएका हुन् ।प्राविधिकलाई पारिश्रमिक कम भयो भने राज्यलाई भन्ने हो तर ठेकेदारसँग मिलेमतो गर्ने होइन, मिलेमतोसँगै कामको गुणस्तर खस्कने जनाउँदै सांसद बरालले त्यो प्रवृति समृद्घ नेपाल निर्माण गर्ने अभियानको बाधक भएको औँल्याए ।

  स्थानीय सरोकारवालाको आग्रहमा सांसद वराल सहित हेमजाका वडाध्यक्ष शोभाकर तिम्सिना, नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी(नेकपा) हेमजा वडा कमिटिका पदाधिकारी, वडा सदस्य लगायतको टोलीले स्तरउन्नती जारी रहेको उक्त बाटोको अनुगमन गरेको हो। अनुगमन पछि इञ्जिनियर सहित सरोकारवालाको टोलीलाई सम्बोधन गर्दै सांसद वरालले सम्भौता अनुसार काम गर्न निर्देशन दिए।उनले जनतालाई सानातिना साद सिमानाका कुरामा अल्झिएर विकास नरोक्न पनि आग्रह गरे।

  फलामेखेत(तल्लो झिर्झिका) सडक सरोकार समितिका अध्यक्ष इन्द्रप्रसाद दाहालले निर्माण कम्पनीले काममा ढिलासुस्ती गरेको औँल्याए ।भुगोलले मागे अनुसार काम भएन, सडकको केन्द्रबाट आधा आधाको मापदण्ड पनि कायम गरिएन, गुणस्तरीय काम पनि भएन भन्दै अध्यक्ष दाहालले निर्माण कम्पनीलाई त्यस्तो नगर्न आग्रह गरे। जवाफमा इञ्जिनियर आनन्द पौडेलले विवादका विच काम गर्नुपर्दा असहज भएको अनुभव सुनाए ।जग्गा विवाद, मौसम, विजुलीका पोल, घर टहरा भत्काउने कार्य, पहिरो तथा सुरुको अवस्थामा शिलान्यासका लागि भनेर करिव २० दिनजती काम गर्न नपाउँदा समयमै कार्य सम्पन्न गर्न नसकको उनले स्पष्ट पारे।बाटोको मापदण्ड भने आफूहरुले कायम गरेको उनको दावी थियो।

  उक्त बाटो गत वर्ष संघिय सरकारका युवा तथा खेलकुद मन्त्री जगतबहादुर विश्वकर्माले शिलन्यास गरेका थिए ।सडक हेमजाको मेलवोटबाट सुरु भएर लुम्रे सिधिङसम्म कुल १५.९ कि.मी लामो तथा ६.२५ मिटर नाला सहित निर्माण गरिने भनिएको थियो ।निर्माणको जिम्मा हिमद्ुङ एण्ड थोकर ड्रागन जेभीले पाएको थियो। १८ महिना भित्र काम सक्नेगरी कुल रु.२६ करोड १ लाख ९७ हजार २ सय ३९ रुपैँयामा ठेक्का सम्झौता भएको थियो ।तर सम्झौता समय सकिन ४÷५ दिन मात्रै बाँकी रहदाँ समेत करिव ५५ प्रतिशत कार्य मात्र भएको जनाइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  पर्वत प्रहरीको ऐतिहासिक सफलता, ९ लाख ५८ हजार सहित जुवाको खालबाट ८ जना प्रकाउ

  पर्वत । पर्वत जिल्ला सदरमुकाम कुश्मामा नेपाल प्रहरीलाई हाल सम्मकै ठुलो सफलता हात लागेको छ...

  बाडीपिडीत भेट्न सुनसरी पुगेका देउवा, उच्च तहका कर्मचारी र नेता भेटेर गए !!!

  बेमौसमी वर्षाका कारण प्रदेश १ का विभिन्न जिल्लामा भएको क्षति अवलोकनका लागि आइतवार बिहान निस्किएका...

  धादिङको गजुरीमा गुडिरहेको बसमा आगलागी, यात्रु सकुशल ..

  धादिङ । पृथ्वी राजमार्गअन्तर्गत गजुरी गाउँपालिका–१ गजुरीबजारमा गुडिरहेका बसमा आज बिहान आगलागी भएको छ ।...

  महाधिवेशन गर्न पार्टी नेतृत्वले ढिलाइ गरिरहेको छ : प्रकाशमान सिंह

  जनकपुरधाम । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले तोकिएको समयमै पार्टीको महाधिवेशन गर्नुपर्ने बताएका छन् ।...

  बेमौसमी वर्षाको कारण राष्ट्रिय राजमार्गमा १ अर्ब बढीको क्षति…

  काठमाडौं । बेमौसमी वर्षाका कारण आएको बाढी पहिरोले कात्तिक १ गतेयता राष्ट्रिय राजमार्गमा मात्रै १...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं