SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२४ गते
  ३०४ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । इरान र अमेरिकाबीच बढ्दै गएको तनाबलाई कम गर्न धेरै देशहरु अगाडी आएका छन् । इस्लामिक रिभोलुसनरी गार्ड क्रप्सका प्रमुख कासिमी सुलेमानीलाई अमेरिकाले सिध्याएपछि इरानले इराकमा तैनाथ अमेरिकी सैन्य बेसमा गरेको आ’ क्रमणपछि इजरायल पनि अगाडी आएको छ । इरानका सुप्रिम लिडर अली ख़ामेनेईले अब युएई, इजरायल लगायतका देशहरुमाथि आ क्रमण गर्ने बताएका छन् ।

  इरानी संसदले अमेरिकी सेनालाई आ तंक वादी संग ठनका रुपमा घोषणा गरेको छ । अमेरिकी जनतासँग कुनै समस्या नभएको भन्दै अमेरिकी सेनामाथि इरान आइलागेको छ । अर्को तिर अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको टा उको का टेर ल्याउनेलाई इरानले ८० लाख डलर पुरस्कार दिने पनि घोषणा गरेको छ । यो नेपाली झण्डै १ अर्ब रकम हो । दुई देशका बीचमा तनाब लगातार बढ्दै गइरहेको छ ।

  इरानले आफ्ना कमान्डर मा रिएको झोकमा झण्डै २२ बलास्टिक क्षे प्यास्त्र इराकमाथि आ क्रमण गरेको थियो । इरानका अनुसार उस्ले ८० जना अमेरिकी सैनिकलाई सिध्याएको छ । जानकारी अनुसार कम्तीमा २०० जना घाइते भएका छन् । उता अमेरिकाले भने झण्डै दर्जन बराबर मि साइल हा निएको भए पनि मानविय क्षतिबारे कुनै जानकारी दिएको छैन । यस घटनामा वर्षौ देखि जोडिएको इजरायलले अमेरिकी राष्ट्रपतिलाई बधाई दिएको छ ।

  इजरायलका प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतन्याहूले सुलेमानीका कारण हजारौं निर्दोशले ज्यान गुमाएको भन्दै उनी आ तंक वादी नै भएको बताएका छन् । उनले यस घटनामा इजरायल अमेरिकाको अगाडी, पछाडी नै भएको बताएका छन् । इजरायलको सबैभन्दा मिल्ने मित्रको रुपमा अमेरिका भएको पनि उनले उल्लेख गरेका छन् । एक साक्षात्कारमा उनले भने, ‘कासिम सोलिमानि असंख्य निर्दोषहरूको मृत्युको लागि जिम्मेवार थिए ।

  म राष्ट्रपति ट्रम्पलाई हार्दिक र दृढ संकल्पको साथ द्रुत गतिमा अ प्रेशन गरेकोमा बधाई दिन्छु । अमेरिकाको इजरायलभन्दा राम्रो साथी छैन र इजरायलको पनि अमेरिका भन्दा राम्रो मित्र छैन । हामीले सामना गर्ने चुनौतिहरू कम छैनन्, तर हामी चुनौतीहरूसँग हाम्रो आ त्माको खोजी गर्नेहरूको सामुन्ने उभिन्छौं । जसले हामीलाई ह मला गर्ने कोशिश गर्दछ–धेरै महंगो पर्नेछ ।’ एजेन्सी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं