SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२४ गते
  १०३५ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । इरान र अमेरिकाबीच बढ्दै गएको तनाबलाई कम गर्न धेरै देशहरु अगाडी आएका छन् । इस्लामिक रिभोलुसनरी गार्ड क्रप्सका प्रमुख कासिमी सुलेमानीलाई अमेरिकाले सिध्याएपछि इरानले इराकमा तैनाथ अमेरिकी सैन्य बेसमा गरेको आ’ क्रमणपछि इजरायल पनि अगाडी आएको छ । इरानका सुप्रिम लिडर अली ख़ामेनेईले अब युएई, इजरायल लगायतका देशहरुमाथि आ क्रमण गर्ने बताएका छन् ।

  इरानी संसदले अमेरिकी सेनालाई आ तंक वादी संग ठनका रुपमा घोषणा गरेको छ । अमेरिकी जनतासँग कुनै समस्या नभएको भन्दै अमेरिकी सेनामाथि इरान आइलागेको छ । अर्को तिर अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पको टा उको का टेर ल्याउनेलाई इरानले ८० लाख डलर पुरस्कार दिने पनि घोषणा गरेको छ । यो नेपाली झण्डै १ अर्ब रकम हो । दुई देशका बीचमा तनाब लगातार बढ्दै गइरहेको छ ।

  इरानले आफ्ना कमान्डर मा रिएको झोकमा झण्डै २२ बलास्टिक क्षे प्यास्त्र इराकमाथि आ क्रमण गरेको थियो । इरानका अनुसार उस्ले ८० जना अमेरिकी सैनिकलाई सिध्याएको छ । जानकारी अनुसार कम्तीमा २०० जना घाइते भएका छन् । उता अमेरिकाले भने झण्डै दर्जन बराबर मि साइल हा निएको भए पनि मानविय क्षतिबारे कुनै जानकारी दिएको छैन । यस घटनामा वर्षौ देखि जोडिएको इजरायलले अमेरिकी राष्ट्रपतिलाई बधाई दिएको छ ।

  इजरायलका प्रधानमन्त्री बेन्जामिन नेतन्याहूले सुलेमानीका कारण हजारौं निर्दोशले ज्यान गुमाएको भन्दै उनी आ तंक वादी नै भएको बताएका छन् । उनले यस घटनामा इजरायल अमेरिकाको अगाडी, पछाडी नै भएको बताएका छन् । इजरायलको सबैभन्दा मिल्ने मित्रको रुपमा अमेरिका भएको पनि उनले उल्लेख गरेका छन् । एक साक्षात्कारमा उनले भने, ‘कासिम सोलिमानि असंख्य निर्दोषहरूको मृत्युको लागि जिम्मेवार थिए ।

  म राष्ट्रपति ट्रम्पलाई हार्दिक र दृढ संकल्पको साथ द्रुत गतिमा अ प्रेशन गरेकोमा बधाई दिन्छु । अमेरिकाको इजरायलभन्दा राम्रो साथी छैन र इजरायलको पनि अमेरिका भन्दा राम्रो मित्र छैन । हामीले सामना गर्ने चुनौतिहरू कम छैनन्, तर हामी चुनौतीहरूसँग हाम्रो आ त्माको खोजी गर्नेहरूको सामुन्ने उभिन्छौं । जसले हामीलाई ह मला गर्ने कोशिश गर्दछ–धेरै महंगो पर्नेछ ।’ एजेन्सी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  तेस्रो राष्ट्रिय मगर महोत्सव: खुल्ला महिला भलिवल प्रतियोगिताको फाईनलमा पुन ट्रेनिंग सेन्टर र कुश्मा,पर्बत भिड्ने

  गोबिन्द,पर्बत । ४२ औँ राष्ट्रिय मगर दिवसको अवसर पारेर पुन युवा क्लव पर्वतले  “कला संस्कृतिको...

  जलेश्वरमा शिवरात्रीका लागि उपसमिति गठन

   दिपसागर पौडेल,पर्वत ।  यहि २५ गते जलेश्वर शिव मन्दिरमा शिव रात्रिको दिन बिधीवत रूपमा पुजा...

  नेपाली राष्ट्रिय फुटबल टिमकी फरवार्ड सावित्रा भण्डारीले फ्रेन्च महिला लिगमा गरिन डेब्यु गोल

  पर्वत। नेपाली राष्ट्रि फुटबल टिमकी फरवार्ड सावित्रा भण्डारी साम्बाले फ्रेन्च महिला लिगमा डेब्यु गोल गरेकी...

  आन्तरिक र बाह्य शक्ति आफूलाई पदबाट हटाउन लागिपरेको गृहमन्त्री श्रेष्ठको स्पष्टोक्ति

  काठमाडौं । उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले आफूलाई पदबाट हटाउन आन्तरिक तथा बाह्य शक्ति लागिपरेको...

  पोखरा आर्ट ग्यालरीमा प्रादेशिक ललितकला प्रदर्शनी सुरु

  राजाराम पौडेल, पोखरा । पोखराको महेन्द्रपुलबाट नयाँबजार पोखरामा स्थान्तरण गरिएको पोखरा आर्ट ग्यालरीमा प्रादेशिक ललितकला...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं