SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२० गते
  १६३४ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । सामाजीक संजालमा अहिले निकै चर्चा पाईरहेको बिषय हो विजय सुबेदी र उनकी पुर्व पत्नी श्रेया कार्कीको छोरी खुसी सुबेदीको । क्यानाडाम जन्मिएकी खुसीलाई लिएर बाबु आमाबीचनि ताना तान भइरहेको छ । आमा र बुवाले सम्बन्ध विच्छेद गरेपछि छोरी कसले राख्ने भन्ने विषयमा तानातान भइरहेको छ । अदालतले आमालाई छोरी राख्ने अधिकार दिएपनि बुवाले आफुले लैजान पाउनुपर्ने दावी गर्दै आएका छन् । एक वर्ष अघि पति संग सम्बन्ध विच्छेद गरेकी श्रेयाले अहिले छोरी लिएर गएकी हुन् । भिडियोमा आएका कुरालाई लिएर श्रेया कार्की र उनका पुर्व पति विजय सुबेदीका पक्ष र विपक्षमा धेरैले आफ्ना धारणा राखीसकेका छन् ।

  ललितपुरमा घटेको यो घटनाको बारेमा पुण्य गौतम पनि मिडियामा आएर उनले यो सब हुनु पछाडीको यथार्थ खोलेका छन् । उनले नाबालक छोरी तानातानमा गर्नुमा २ करोडको चालखेल रहेको खुलासा गरेका छन् । छोरी खुसीलाई यसरि दुवै परिवारले ताना तान गर्नुमा छोरीप्रतिको माया नदेखिएको पनि बताएका छन् । ९ वर्ष अघि विवाह गरेकी एक महिलाले आफ्नो पाँच वर्षको छोरी लिएर श्रीमानसंग सम्बन्ध विच्छेद गरेकी छन् । लामो समय युके बसेर आएकी बुहारीले छोरी समेत लिएर गएपछि सासु ससुरा पनि रुँ दै मिडियामा आएका छन् । मन नमिलेर आमाबुवा छुट्टीए तर त्यो ५ वर्षको छोरीको बिचल्ली भएको छ । छोरीका लागि श्रीमान र श्रीमतीका परिवार एक आपसमा कानुनी लडाई लडिरहेका छन् । बुवाले छोरी आफुले राख्न पाउनुपर्ने माग राखेका छन् भने आमाले छोरी आफुसंग लिएर गएकी छन् ।

  बेलायतमा लामो समय बसेर नेपाल फर्केकी महिलाले परिवारले आफुलाई या तना दिएको भनेर छोरी समेत लिएर माइत गएपछि यो सम स्या उत्पन्न भएको हो । उनका घर परिवारका सदस्य भने नातिनी हामीले पाउनुपर्छ भन्ने मागमा छन् । अहिले अदालतले पनि छोरी आमालाई नै राख्न आदेश दिएपछि छोरीलाई आमाले लिएर गएकी हुन् । नातिनी बुहारीले लिएर गएपछि उनका सासु ससुरा र पूर्व पति छोरी लिन महिलाको घरमा पुगेका थिए । प्रहरीको रोहवरमै त्यो बालिकालाई दुई परिवारले तानातान गरेको भिडियो सार्वजनिक भएके छ ।

  आमा र बुवाको सम्बन्ध विच्छेदको चेपुवामा परेकी बालिकाको रोदनले सबैको मन रुवाउँछ । उनी प्रहरी कार्यालयमा आमा र बुवाले तानातान गर्दा डाँको छोडेर रोएको देखिन्छ । अदालतले दिएको अधिकार प्रयोग गरेर छोरी लिएर गएकी महिलाले कुनै हालतमा पनि पूर्व पतिको परिवारलाई छोरी नदिने बताइन् । तर छोरी आफुहरुले लैजान पाउनुपर्ने भन्दै पूर्व श्रीमानका परिवारले खोस्न खोजेपछि तनाव उत्पन्न भएको थियो ।

  पूर्व पतिका परिवारले छोरीको चाहना बिपरित आमाले जबरजस्ती लिएको गएको आरोप लगाउँदै आफुहरुले लैजान पाउनुपर्ने माग राखेका थिए । तर अदालतले दिएको अधिकार प्रयोग गरेर आमाले छोरी लिएर गएपछि पूर्वपतिको परिवारले नातिनी अ प ह र ण गरेको आ रोप लगाएका छन् । यस्तो आ रोप पछि उनी सबै प्रमाण सहित मिडियामा आएकी छन् । ९ वर्ष अघि भक्तपुरका हरिकृष्ण सुवेदीसंग विवाह गरेकी महिलाका माइती र सुवेदी परिवारबीच अहिले ५ वर्षकी बालिकाको लागि कानुनी ल डाई चलिरहेको हो । महिलाका दाजु सजक कार्कीले घ टना विवरण बताउँदै भने ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  ५ वर्ष नवीकरण नभए गण्डकी प्रदेशमामा गाडी नै जफत

  पोखरा । गण्डकी प्रदेशमा दर्ता भएर नवीकरण नै नभएका सवारी साधनको संख्या ३० हजार पुगेको...

  ५० हजार एकमुस्ट भूकम्प प्रभावितलाई दिन सकिँदैन : गृहमन्त्री श्रेष्ठ

  काठमाडौं । उपप्रधानमन्त्री तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको जाजरकोट र रुकुमपश्चिमका भूकम्प पीडितलाई अस्थायी आवास बनाउन...

  २२ गतेदेखि आठौं पर्वतीय महोत्वस, यसवर्ष ५ दिन मनाइने

  पोखरा । नेपाल पर्वतारोहण संघले बर्सेनि गर्दै आइरहेको पर्वतीय महोत्सव यस वर्ष ५ दिन हुने...

  यज्ञ सापकोटाको लयमा सुरज अगस्ती धुर्व रेग्मी लक्ष्मी खड्काको चिसो हावाले..

  सुमन ढकाल,काठमाण्डौ। चिसो हावाले’ बोलको गीत अकला देवी म्युजिकबाट युट्युबमा विश्वभर सार्वजनिक भएको छ ।...

  परिवारलाई थाहा नै नदिई दुई महिनाअघि मात्रै भिजिट भिसामा रुस पुगेका थिए राजकुमार

  काठमाडौँ | दोलखाको मेलुङ गाउँपालिका–६ सुनारपानीका राजकुमार रोक्का भिजिट भिसामा रुस पुगेको दुई महिना मात्रै...

   Loading…

   फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं