SuchanaKendra

 • Radio Kushum


  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७८/३/१ गते
  ७७६ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  माओवादी केन्द्र कपिलवस्तुका नेता दीपक पाण्डेको हत्यामा उनकै श्रीमती महिमा पाण्डे संलग्न रहेको खुलासा भएको छ । प्रहरीले झण्डै एक महिना लामो अनुसन्धानपछि हत्यामा श्रीमती पाण्डे संलग्न रहेको निस्कर्ष निकालेको हो । प्रहरीले पाण्डे पत्नी महिमासहित हत्यामा संलग्न ११ जनालाई पक्राउ गरेको छ । नेता पाण्डेको गत ५ जेठको राति तीन जनाको समूहमा मोटरसाइकलमा आएका अपरिचितले गोली हानी भागेका थिए ।

  टाउको र पेटमा गोली लागेका पाण्डेको उपचारका क्रममा १० जेठमा काठमाण्डुको त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा मृत्यु भएको थियो । कपिलवस्तु प्रहरी प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक नवराज अधिकारीले हत्याको प्रमुख योजनाकार पाण्डे पत्नी र उनका केटा साथी कपिलवस्तु नगरपालिका–१ आनन्दवागका ३९ वर्षीय ओमप्रकाश यादव मुख्य योजनाकार रहेको अनुसन्धानबाट खुल्न आएको जानकारी दिए ।

  महिमा र ओमप्रकाशबीचको अनैतिक सम्बन्धबारे पाण्डेले थाहा पाएपछि दुई जना मिलेर हत्याको योजना बनाएको प्रहरीले जनाएको छ । उनीहरुबीच विगत पाँच वर्षदेखि अवैध सम्बन्ध रहेको खुलेको छ । अनैतिक सम्बन्धबारे श्रीमानले थाहा पाएपछि महिमाले पटकपटक उनको हत्या गर्न ओमप्रकाशलाई दबाब दिएकी थिइन् ।

  पछिल्लो तीन वर्षको बीचमा पाण्डेको हत्याका लागि ओमप्रकाश र महिमाले विभिन्न व्यक्तिलाई सुपारी पनि दिएका थिए । तर, विविध कारणले हत्या योजना सफल हुन नसेकको उनीहरुले बयानका क्रममा बताएका छन् ।

  पक्राउ पर्नेमा महिमा र ओमप्रकाशसहित गोली प्रहारमा संलग्न रमजान साह मुसलमान, साकिर अली छन् । यस्तै उनीहरुलाई हतियार उपलब्ध गराउन सघाएको आरोपमा पूर्णवीर पाल्पाली, सद्दाम हुसेन खान, ज्ञानेन्द्रकुमार पाण्डेय, राधेश्याम चौधरी, श्रीराम कुर्मी, नसरत अली र प्रवीण गुप्तालाई पक्राउ गरिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  देशभर विपदमा १ सय ३१ जनाको मृत्यु, गण्डकीमा ३८ जना

  काठमाडौं । यस वर्ष बाढी, पहिरोलगायतका विपद‍्मा परी सोमबार दिउँसोसम्म मुलुकभर १ सय ३१ जनाको...

  हिउँदे खोला नजिकै बुटवल-तानसेन सडकखण्ड सडक भासियो

  बुटवल। सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत बुटवल-पाल्पा खण्डको हिउँदे खोला नजिकै सडक भासिएको छ । उक्त स्थानमा...

  नेपाललाई मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट कोसेली ११ अर्ब २० करोड रुपैयाँ अनुदान

  काठमाडौं । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट मंगलबार सार्वजनिक गरिएको छ ।...

  कालीगण्डकी नदीले पौडिन गएका बालकलाई बगाएर वेपत्ता

  पर्वत । कुश्मा नगरपालिका वडा नं १ स्थित सहस्रधारा नजिकै कालीगण्डकी नदिमा पौडिन गएका एक...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं