SuchanaKendra

 • Radio Kushum


  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/११/१० गते
  ७५२ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सुन्दरकुमार थकाली, जोमसोम—हिमालपारिको जिल्ला मुस्ताङमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी ( नेकपा ) प्रचण्ड÷मावध समुह निकट दलित मुक्ति संगठनले बिरोध सभा कार्यक्रम आयोजना गरेको छ ।नेकपा( प्रचण्ड÷मावध) समुहले आज सोमबार घोषणा गरेको देश ब्यापी कार्यक्रम अन्र्तगत मुस्ताङमा ओलीले घोषणा गरेको प्रतिनिधि सभा बिघटनको कदम बिरुद्ध नेपाल दलित मुक्ति संगठन जिल्ला संघर्ष समिति मुस्ताङले बिरोध सभा आयोजना गरेको जनाएको छ।

  नेकपा –प्रचण्ड÷माधव निकट दलित मुक्ति संगठनले प्रधानमन्त्री केपि शर्मा आलीले गरेको असंवैधानिक र प्रतिगामी कदमको बिरुद्ध मुस्ताङ सदरमुकाम जोमसोममा बिरोध प्रर्दशनसहित कोणसभा आयोजना गरेको जनाएको छ ।

  प्रधानमन्त्री केपि आलीको असंवैधानिक कदम विरुद्ध आयोजित कोणसभामा नेपाल दलित मुक्ति संगठनका केन्द्रिय सदस्य धिरेन्द्र विकले सर्वोच्च अदालतमा बिचाराधिन अवस्थामा रहेको संसद बिघटनको मुद्धामा अव जनताको पक्षमा फैसला हुन लागेको दावी गरे ।

  उनले बर्तमान प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीले दुई तिहाईको कम्युनिष्ट सरकारलाई असंवैधानिक ढंगले बिघटन गरेको आरोप लगाए ।काम चलाउका रुपमा रहेको आली सरकारले आफैले बहाली गरेको दलित प्रदेश प्रमुखलाइ तानाशाही रुपले पदच्युत गर्नु दुभाग्य भएको टिप्पणी गरे ।

  कार्यक्रममा अर्को नेपाल दलित मुक्ति संगठनका केन्द्रिय सदस्य भीमबहादुर रसाईलीले जनताको त्याग र सहितको बलिदानीले प्राप्त संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र र बर्तमान संविधानको मर्म र भावना विपरित प्रधानमन्त्री ओलीले निर्लज ढंगले संसंद बिघटन गरेको आरोप लगाए । उनले ओली सरकारले संविधानमा उल्लेखनै नभएको बिषयलाई काम गर्न दिएनने भनी गरिएको कदम असंवैधानिक र अलोकतान्त्रिक भएको बताए ।

  यस्तै ,नेपाल दलित मुक्ति संगठनका मुस्ताङका अध्यक्ष सुकबहादुर ििवकले राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीको मेलेमतोमा संसद बिघटन गरी राज्यलाई अपाङ्गा बनाउन खोजेको बताए । अध्यक्ष विकले ओलीले गरेको संसद बिघटन संवैधानिक रुपले गलत भएको जनाए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  देशभर विपदमा १ सय ३१ जनाको मृत्यु, गण्डकीमा ३८ जना

  काठमाडौं । यस वर्ष बाढी, पहिरोलगायतका विपद‍्मा परी सोमबार दिउँसोसम्म मुलुकभर १ सय ३१ जनाको...

  हिउँदे खोला नजिकै बुटवल-तानसेन सडकखण्ड सडक भासियो

  बुटवल। सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत बुटवल-पाल्पा खण्डको हिउँदे खोला नजिकै सडक भासिएको छ । उक्त स्थानमा...

  नेपाललाई मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट कोसेली ११ अर्ब २० करोड रुपैयाँ अनुदान

  काठमाडौं । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट मंगलबार सार्वजनिक गरिएको छ ।...

  कालीगण्डकी नदीले पौडिन गएका बालकलाई बगाएर वेपत्ता

  पर्वत । कुश्मा नगरपालिका वडा नं १ स्थित सहस्रधारा नजिकै कालीगण्डकी नदिमा पौडिन गएका एक...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं