SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/११/१० गते
  ३११ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सुन्दरकुमार थकाली, जोमसोम—हिमालपारिको जिल्ला मुस्ताङमा नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी ( नेकपा ) प्रचण्ड÷मावध समुह निकट दलित मुक्ति संगठनले बिरोध सभा कार्यक्रम आयोजना गरेको छ ।नेकपा( प्रचण्ड÷मावध) समुहले आज सोमबार घोषणा गरेको देश ब्यापी कार्यक्रम अन्र्तगत मुस्ताङमा ओलीले घोषणा गरेको प्रतिनिधि सभा बिघटनको कदम बिरुद्ध नेपाल दलित मुक्ति संगठन जिल्ला संघर्ष समिति मुस्ताङले बिरोध सभा आयोजना गरेको जनाएको छ।

  नेकपा –प्रचण्ड÷माधव निकट दलित मुक्ति संगठनले प्रधानमन्त्री केपि शर्मा आलीले गरेको असंवैधानिक र प्रतिगामी कदमको बिरुद्ध मुस्ताङ सदरमुकाम जोमसोममा बिरोध प्रर्दशनसहित कोणसभा आयोजना गरेको जनाएको छ ।

  प्रधानमन्त्री केपि आलीको असंवैधानिक कदम विरुद्ध आयोजित कोणसभामा नेपाल दलित मुक्ति संगठनका केन्द्रिय सदस्य धिरेन्द्र विकले सर्वोच्च अदालतमा बिचाराधिन अवस्थामा रहेको संसद बिघटनको मुद्धामा अव जनताको पक्षमा फैसला हुन लागेको दावी गरे ।

  उनले बर्तमान प्रधानमन्त्री केपि शर्मा ओलीले दुई तिहाईको कम्युनिष्ट सरकारलाई असंवैधानिक ढंगले बिघटन गरेको आरोप लगाए ।काम चलाउका रुपमा रहेको आली सरकारले आफैले बहाली गरेको दलित प्रदेश प्रमुखलाइ तानाशाही रुपले पदच्युत गर्नु दुभाग्य भएको टिप्पणी गरे ।

  कार्यक्रममा अर्को नेपाल दलित मुक्ति संगठनका केन्द्रिय सदस्य भीमबहादुर रसाईलीले जनताको त्याग र सहितको बलिदानीले प्राप्त संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र र बर्तमान संविधानको मर्म र भावना विपरित प्रधानमन्त्री ओलीले निर्लज ढंगले संसंद बिघटन गरेको आरोप लगाए । उनले ओली सरकारले संविधानमा उल्लेखनै नभएको बिषयलाई काम गर्न दिएनने भनी गरिएको कदम असंवैधानिक र अलोकतान्त्रिक भएको बताए ।

  यस्तै ,नेपाल दलित मुक्ति संगठनका मुस्ताङका अध्यक्ष सुकबहादुर ििवकले राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीको मेलेमतोमा संसद बिघटन गरी राज्यलाई अपाङ्गा बनाउन खोजेको बताए । अध्यक्ष विकले ओलीले गरेको संसद बिघटन संवैधानिक रुपले गलत भएको जनाए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं