SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन ३१ गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/२/८ गते
  ३४० &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  बारा । नेपालका लागि भारतले गरिरहेको दुखद कार्यको खुलासा भएको छ । यतिहदसम्मपनि गर्छ होला भन्ने सोच्न बाध्य बनाएको छ । आज एक व्यक्ति त्यहाँ संक्रमण पोजेटिभ देखिएपछि नेपालको सीमा ल्याएर छोडिदिएको खुल्न आएको छ । उनलाई सरकारसँग हारगुहार गरेर नेपाल छिर्न भनिएको खुलेको हो । जब उनी नेपाल भित्रिएर क्वारेन्टाइनमा बसे त्यसपछि स्वाब लिनेबेलामा केरकार गर्दा मात्र यो कुरा खुल्न आएको हो ।नेपालका धेरै जसो कोरोना भाइरस ९कोभिड–१९० संक्रमित भारतको क्वारेन्टाइनमा बस्दै नेपाल आएका र उनीहरुको सम्पर्कमा आएकाहरु नै छन् । यसले धेरैजसो संक्रमित नेपाली सीमामा पठाइरहेको त छैन भन्ने सोच्न बाध्य बनाएको छ । नेपालमा केही मात्र उनीहरुबाटै स्थानीय रुपमा फैलिएपछिका छन् । यसैले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपालको संसदमा सम्बोधनका बेला भारतबाट आएको भाइरस निक्कै कडा भएको टिप्पणी गर्नु सामान्य छ । किनकी चीनमा ८० हजार माथी मानिस संक्रमित हुँदा मात्र ४ हजारको हाराहारीमा मात्र निधन भएको छ ।तर नेपालमा सय कै डिजिटमा रहँदा ३ जनाको मृत्यु भइसकेको छ । त्योपनि कुनै स्वास्थ्य समस्या नदेखिइ । एकैपटक निधन भएकाहर धेरै छन् । अहिले फेरी अर्का भारतको क्वारेन्टाइनमा बसेर फर्किएका बाराको पचरौता नगरपालिका–१ का एक युवकमा कोरोना संक्रमण पोजेटिभ देखिएपछि सोधपुछबाट खुलेको तथ्यले सोच्न बाध्य बनाएको छ । अहिले उनी अस्पताल भर्ना भएका छन् । यसले के देखाउँछ भने भारतको क्वारेन्टाइनमा बसेका अधिकांश संक्रमित भएका छन् । उनीहरुलाई जानी–जानी नेपाल पठाउँदै छ । रोजगारीको सिलसिलामा भारतको दिल्लीबाट नेपाल आउँदै गर्दा भारतीय प्रहरीले औदापुरमा रोकेर क्वारेन्टाइनमा राख्यो ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  उनको त्यहाँ परीक्षण गरियो । उनी त्यहाँ पोजेटिभ भए । त्यसपछि उनी निको नभइ कसरी सीमामा आए । खोजी गरिदैछ । उनको त्यहाँ संकलन गरिएको स्वाबको पोजेटिभ रिपोर्ट देखिएको खबर त्यहाँ स्थानीय रुपमा बुझ्दा खुलेको छ । भारतको सिमा क्षेत्रमा रहेको क्वारेन्टाइनमाबाट उनी सीमा सम्म आए । त्यही भीडमा नगरपालिकाको समन्वयमा उनलाई नेपाल भित्र्याईयो । उनै ३० वर्षिय युवक ४ दिनदेखि पिपरपातीको क्वारेन्टाइनमा रहेको पचरौता नगरपालिकाका मेयर रमेश कुमार यादवले बताए। क्वारेन्टाइनमा राखिएका युवकले चिकित्सकलाई स्वास दिन अफ्ठेरो भएको बताएका थिए,’ मेयर यादवले भने, ‘त्यसपछि सोधखोज गर्ने क्रममा भारतकै क्वारेन्टाइनमा स्वाब संकलन गरिएको रहेछ, स्वास्थ्यकर्मीमार्फत बुझ्दा रिर्पोट पोजेटिभ आएको खबर आयो।’ नेपालमा पुनः परीक्षण गरेपछि मात्र पुष्टि गर्न सकिने मेयर यादवले बताए। बाराका प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रप्रसाद पण्डितले भारतमा संक्रमित भएको खबरका आधारमा क्वारेन्टाइनबाट निकालेर कलैया अस्पतालमा रहेको आइसोलेसन वार्डमा भर्ना गरिएको बताए। संक्रमित भनिएका युवकको स्वाब संकलन गरेर परीक्षण गर्ने तयारी भईरहेको उनले जानकारी दिए। उनले नेपालमा गरिएको परीक्षणको रिर्पोट नआएसम्म पुष्टि गर्न नसकिने बताए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  सरकारमा गएर बदनामी कमाउने र विवादमा पर्ने काम नहाेस् : माधव नेपाल

  काठमाण्डाै – नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले आफ्नो पार्टीका नवनियुक्त मन्त्रीहरूलाई इमानदारिता र...

  दशैं विदामा बन्द भएका सरकारी कार्यालय खुले, पुरानै लयमा फर्कियो देश

  काठमाडौं । दशैंको विदामा बन्द भएका सरकारी कार्यालयहरु आजबाट खुलेका छन् । दशैं विदा सकिएसँगै...

  भारतलाई साफ च्याम्पियनसिपको उपाधि, इतिहास बनाउन नेपाल चुक्यो

  काठमाडौं,  । नेपाल साफ च्याम्पियन फुटबल बन्ने अवसरबाट चुकेको छ । पहिलोपटक साफ च्याम्पियन बन्ने...

  शान्ति सुरक्षाका साथ कृष्णनगरमा माता दुर्गा भवानीकाे मुर्ति विसर्जन…

  रवि प्रकाश कसौधन, कपिलवस्तु | कपिलवस्तु जिल्लाकाे कृष्णनगर लगायत विभिन्न स्थानमा माता दुर्गा भवानीकाे मुर्ति सुरक्षाकर्मीकाे...

  घान्द्रुक दुर्घटनामा दुवै छोरी गुमाएकी यि आमाको अवस्था बेहाल, भनिन् ‘जन्माउँदा मेरो कोख दुखेन तर आज सारा शरीर पोलीरहेछ’

  काठमाडौँ । पोखराबाट अन्नपूर्ण गाउँपालिका–११ घान्द्रुक जाँदै गरेको जीप दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका बिद्यार्थीहरु काठमाडौंबाट घुम्नका...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं