SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • आज : २०७८ आश्विन १० गतेPreeti to UnicodeUnicode to PreetiRoman to UnicodeDate Converter
  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७७/१/२९ गते
  १३०४ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  सम्राट जिसी, रुपन्देही । हाला र्चचामा रहेको कोरोना भाइरसले लगाउने रोग कोभिड-१९ को नमुना संकलन गर्न प्रयोग हुने “स्वाब स्टिक” लुम्बिनी इन्जिनियरिङ्ग कलेजको प्राबिधिक सहयोगमा स्थानिय तहमै उत्पादन गर्न सकिने एक अनुसंधानले देखाएको छ। अनुसंधानकर्ता राम बहादुर खड्का, उपेन्द्र अर्याल, रविन ज्ञवालीरडा. रुपेन्द्र श्रेष्ठ लगायतको समुहले बिगत केही हप्ता देखिअनुसंधान गर्दै आएको थियो।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  पछिल्लो समयमा स्वास्थ्य उपकरणहरु बिदेशबाट ल्याउनुपर्ने र सो कार्यको जटिलताले गर्दा समयमै सामाग्रीहरु नआइपुग्दा स्वास्थ्य परिक्षणमा निकै कठिनाइहरु पर्दै आएको कारणले यो अनुंसधान अगाडि बढाईएको कुरा अनुसंधानकर्ता राम बहादुर खड्काले बताए। आज सो सामाग्रीको परिक्षण उत्पादन पश्चात उक्त सामाग्री लुम्बिनी इन्जिनियरिङ्ग कलेजका सदस्य सचिब डा. के. एन. पाण्डेद्वारा एक समारोहका बिच अनुंसधानटोलिलाई हस्तान्तरण गरिएको थियो।

  उक्त अनुंसधानटोलि लाई स्वाब स्टिकको नमूना प्रिन्ट गर्नका लागि थ्री-डी प्रिन्टर का अंन्वेषणकर्ता लुम्बिनी इन्जिनियरिङ्ग कलेज बि.इ. इलेक्ट्रिकल तर्फका तेस्रो सेमेस्टर का बिधार्थी बिशाल राम्दाम बि. क., ओसन कुवर को समुहले उक्त स्वाब स्टिक प्रिन्ट गरि अनुसंधानमा सहयोग गरेका थिए।

  स्मरण रहोस थ्री-डी प्रिन्टर पुलचोक इन्जिनियरिङ्ग कलेजको राष्टव्यापी प्रतियोगितामा पनि उत्कृष्ट भई देशकै प्रथम स्थान हासिल गर्न सफल भएको थियो। अनुसंधानकर्ताका अनुसार राज्यको सहयोग भएको खण्डमा थ्री-डी मास्क, फेस-सेफ्टी ग्लास, भाइरस ट्रान्सपोर्ट (VTM),साथै आरएनए आइसोलेशन किट (RNA EXTRACTION KIT) पनि स्वदेशमा नै उत्पादन गर्न सकिने बताए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  कृष्णनगरका दिनेश चन्द गुप्ता सम्मानित

  रविप्रकाश कसौधन, कृष्णनगर, | कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं २ बस्ने कर्मठ, जुझारू, देश...

  टेलिभिजन पत्रकारिता इतिहासकै सर्वोच्च पुरस्कार कपिलवस्तुका बर्मालाइ प्रदान

  काठमाडौं ! यस वर्षको ‘हेम–सुनिल जोखिमपूर्ण टेलिभिजन पत्रकारिता पुरस्कार’ पत्रकार बासुदेब बर्मालाइ प्रदान गरिएको छ...

  लायन्स क्लब आफ कृष्णनगरद्वारा मास्क वितरण

  रविप्रकाश कसौधन, कपिलबस्तु । कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगरमा कार्यरत सुरक्षाकर्मी हरूलाई लायन्स कल्ब आफ कृष्णनगर डि....

  पेट्रोल छर्केर सुर्खेत वडा कार्यालयमा आगजनी

  सुर्खेत । सुर्खेतमा पेट्रोल छर्केर वडा कार्यालयमा आगजनी गरिएको छ । कार्यालयमा वडाध्यक्ष नभेटेको झोकमा...

  ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गच्छदारको स्पष्टीकरण : प्रतिशोध राखेर झुटा मुद्दा लगाइयो

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विजयकुमार गच्छदारले ललिता निवासको सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा सारेको घटनामा...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं