SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/१० गते
  १४८२ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौ । चीनमा महामारीको रुपमा फैलिदै गएको भाइरसले अहिलेसम्म २५ जनाको ज्यान लिएको छ । चीन लगायत अन्य केही देशहरुमा पनि डरलाग्दो बन्दै गएको कोरोना भाइरसको संक्रमण हुनेहरुको संख्या ८३० भन्दा धेरै पुगेको अन्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले जानकारी दिएका छन् ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  यस बाहेक, २० प्रान्तमा १०७२ व्यक्ति यस भाइरसबाट प्रभावित भएको आशंका गरिएको छ । बिहीबारसम्ममा मृतकहरूको संख्या २५ पुग्यो । चीनका ५ शहरहरूमध्ये सबैभन्दा बढी कोरोना भाइरसका घटनाहरू रिपोर्ट गरिएको छ । हुवानमा ९० लाख व्यक्तिहरू सहित कुल २ करोड व्यक्तिलाई घर भित्रै बस्न भनिएको छ । यी ५ शहरहरूमा बाहिर जाने बसहरू, रेलहरू र उडानहरू बन्द गरिएको छ।

  यसभन्दा पहिले कोरोना भाइरसबाट प्रभावित मानिसहरू चीन बाहिर सर्दै गर्दा यस रोगको प्रभाव विश्वव्यापी रुपमा ९ देशहरूमा पुगेको छ । एक दिन अघि साउदी अरेबियाको अस्पतालमा काम गरिरहेका एक भारतीय नर्स कोरोना भाइरस संक्रमित भएको भेटियो । यद्यपि सउदीस्थित भारतीय दूतावासले नर्स भाइरसबाट पीडित नभएको बताएको छ । जानकारी अनुसार नर्स मर्सन–सीओभी प्रकारको कोरोना भाइरासबाट पीडित छन् यो अहिले फैलिएको वुहान प्रकारको होईन।

  साउदी अरेबियाको वैज्ञानिक क्षेत्रीय संक्रमण नियन्त्रण समितिका अध्यक्ष डा। तारिक अल–अज्राकीले भने कि भारतीय नर्सहरूलाई भेटिएको कोरोनाभाइरस अर्को प्रकारको हो । यसलाई २०१२ मा साउदी अरेबियामा पहिचान गरिएको थियो । अहिले चीनमा देखिएको वुहान भाइरस पहिले देखिएको थिएन ।

  चिनियाँ प्रशासनले सबैभन्दा बढी प्रभावित ५ शहरहरू वुहान, इजो, हुआनगन, चिबी र झिनज्याबाट मानिसहरूलाई प्रतिबन्धित गरेको छ । यी शहरहरूमा सार्वजनिक यातायात र रेलहरू बन्द गरिएको छ । मानिसहरूलाई कारण बिना घर छाड्न अनुमति छैन । साथै, परिचालन पनि प्रतिबन्धित गरिएको छ । विभिन्न देशहरुले चीनबाट आउँने यात्रुहरुलाई विमानस्थलमा गम्भीर रुपमा चेकचाँज गरिरहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं