SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२८ गते
  १४६ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्र एकीकरण भएको २० महिना बितिसकेको छ । दुवै दल मिलेर बनेको नेकपामा केपी ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड अध्यक्ष छन् । प्रचण्डलाई कार्यकारी अध्यक्षको जिम्मेवारीसमेत दिइएको छ । तर, पार्टीको कार्यकारी अधिकार प्राप्त गरेपछि सभामुख चयनको मामिलामा प्रचण्ड साविक माओवादी कित्ताको मात्र अध्यक्षको भूमिकामा देखिएको भन्दै नेकपामा असन्तुष्टि देखिन थालेको छ ।

  सभामुख चयनको विषय पे’चि’लो बन्दै जाँदा प्रधानमन्त्री ओली र प्रचण्डबीच सम्बन्धमै ति’क्तता बढेको छ । सोही कारण पछिल्लो समय नेकपा केन्द्रीय सचिवालयको बैठकसमेत औपचारिकतामै सीमित बन्न थालेको छ । सचिवालयको निर्णयलाई उपसभामुख डा.शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले चुनौती दिएपछि ओली र प्रचण्डबीच एकअर्कामा अविश्वासको अवस्था सिर्जना भएको नेकपाका नेताहरूले बताउन थालेका छन् ।

  अझ वामदेव गौतमको भैंसेपाटीस्थित निवासमा प्रचण्ड, माधवकुमार नेपाल, झलनाथ खनाल, नारायणकाजी श्रेष्ठबीच भएको बैठकलाई लिएर ओली निकै झस्केको बुझिएको छ । भैंसेपाटी बैठक आफूलाई एक्ल्याउने रणनीतिअन्तर्गत भएको बुझाई प्रधानमन्त्री ओलीको छ ।

  भैंसेपाटी बैठकले वामदेव गौतमलाई पार्टीमा भूमिका दिने, राष्ट्रिय सभाका सदस्य पनि प्रधानमन्त्री बन्ने गरी संविधान संशोधनको विषयमा नेताहरूबीच सहमति भएपछि ओली आक्रोशित भएको स्रोतले बतायो । जसले गर्दा अहिले ओलीले प्रचण्डप्रति निकै अविश्वास गर्न थालेका छन् ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  सभामुखमा सुवासचन्द्र नेम्वाङको नाम सिफारिस नभएसम्म उपसभामुख तुम्बाहाङ्फेलाई राजीनामा नदिन प्रधानमन्त्री ओलीले नै दबाब दिइरहेको प्रचण्ड पक्षीय नेताहरूले अनुमान गर्न थालेका छन् । सोही कारण पूर्वमाओवादी पक्षीय नेताहरूले अन्तिमसम्म नगल्न प्रचण्डलाई दबाब दिइरहेका छन् ।

  यदि सभामुख पूर्वएमालेको पोल्टामा गए आफूहरूको हैसियत मालेसँग एकीकरण हुँदा माक्र्सवादी नेताहरूको जस्तै हुने निचोडमा पूर्वमाओवादी नेताहरू पुगेका छन् । सभामुखमा पूर्वएमालेले दाबी नछाडे प्रधानमन्त्री फेर्नुपर्ने प्रस्ताव अघि सार्न प्रचण्डमाथि दबाब बढेको छ ।याे विषयमा पूर्वमाओवादी हरिबाेल गजुरेलले सार्वजनिक अभिव्यक्ति दिइसकेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अस्ट्रेलियाबाट ब्रेन ट्युमर पिडित पत्रकारलाई विशेष अर्थिक सहयोग

  रौतहट जिल्लाको परोहा नगरपालिका – ८ नरकटीया निवासी सब. इन्सपेक्टर राम सुन्दर आर्य का छोरा...

  राष्टघातबिरुद्ध पर्वतका ३ राजनैतिक पार्टीहरुको बिज्ञप्ती, दलाल नेताहरुको कारण देश समस्यामा

  पर्वत । पछिल्लो समय अमेरीकी सहयोग परियोजना मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन (MCC) जस्तो राष्टघाती परियोजनाको बिरुद्ध...

  मलाई सिध्याउन लागेपछि पोखरेलविरुद्ध उजुरी दिएँ : विमला वली

  बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सांसद विमला खत्री वलीले निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल र नेकपा एमालेले...

  राष्ट्रिय सभाको बैठक एमालेको अवरोधले मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै नगरी स्थगित

  काठमाडौं । प्रमुख प्रतिपक्षी नेकपा एमालेको अवरोधका कारण राष्ट्रिय सभाको बैठक मुख्य कार्यसूचीमा प्रवेश नै...

  वीरगञ्ज आइपुग्यो भारतबाट पहिलो निजी कार्गो रेल

  काठमाडौं । नेपाल–भारत रेल सेवा सुरुआतको १७ वर्षपछि पहिलोपटक भारतबाट निजी क्षेत्रको कार्गो रेल बुधबार...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं