SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/२७ गते
  ६५६ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  पर्वत । जिल्लामा रहेका निजि विद्यालय र नेपाली सेनाको कल्याणकारी कोषवीच शैक्षिक सहयोग र सहकार्य गर्ने सहमति भएको छ । पर्वत सदरमुकाम कुश्माबजारमा संचालित तीनवटा निजि विद्यालय र नेपाली सेना कल्याणकारी कोषबीच नेपाली सेनामा कार्यरत बहालवाला र सेवा निवृत्त सैनिकका छोराछोरीहरुलाई छात्रबृति वितरणमा सहकार्य गर्ने सहमति पत्रमा हस्ताक्षर गरिएको छ ।

  नेपाली सेनामा कार्यरत सैनिक तथा भुपु सैनिकका छोराछोरीहरुले निजि विद्यालयमा अध्ययन गरेवापत दुवै पक्षवाट छात्रबृत्ति पाउने भएका छन् । पर्वतका आदर्श अंग्रेजी आवासीय मावि, नमुना मावि र कालीगण्डकी एकेडेमीमा भर्ना गरेमा विद्यालय र नेपाली सेनाको कल्याणकारी कोष दुवैले छात्रबृत्ति दिने भएका हुन् ।

  कक्षा ६ देखि १२ सम्म अध्ययनरत नेपाली सेनाका बालबालिकाहरुलाई प्रत्येक विद्यालयले बार्षिक २० हजार र नेपाली सेनाको कल्याणकारी कोषवाट २० हजार रुपैया गरी ४० हजार रुपैया छात्रबृत्ति रकम सहयोग गरिने भएको छ । कक्षा ६ देखि १२ सम्म ८÷८ जनाका दरले उक्त छात्रबृत्ति रकम उपलव्ध गराईने सहमति भएको आदर्श अंग्रेजी बोर्डिङ स्कुलका पिन्सिपल हिमबहादुर पौडेल क्षेत्रीले बताए । प्रत्येक शैक्षिक सत्रमा १ सय ६८ जना सैनिकका छोराछोरीहरुले उक्त सहुलियत पाउने भएका छन् ।

  अहिले कक्षा १० मा अध्ययनरत विद्यार्थीले बार्षिक ६३ हजार रुपैया शुल्क तिर्नुपर्ने अवस्था रहेको छ । उक्त रकममा विद्यालयले २० हजार र नेपाली सेनाको कल्याणकारी कोषवाट २० हजार सहुलियत दिने भएपछि २३ हजार रुपैयाले कक्षा दशको पढाई पुरा गर्न पाउने भएका छन् । यस्तो सहयोगले नेपाली सैनिकका छोराछोरीहरुको पठनपाठनमा सहुलियत पुग्ने भुपु सैनिक चन्द्रप्रकाश पौडेलले जानकारी दिए । उनले भने –‘यो सहयोग र सहकार्य निरन्तर भईरहन्छ ।’

  प्रत्येक तीन तीन वर्षमा नविकरण गर्नेगरी आइतवार विहान केवल जंग गुल्म गोदाम व्यारेकमा निजि विद्यालयका संचालक र नेपाली सेनाका गुल्मपती सेनानी अर्जुन दुलालबीच सहमति पत्रमा हस्ताक्षर गरिएको छ । जसमा भुपु सैनिकको तर्फवाट डिल्लीराम अधिकारी र चन्द्रप्रकाश पौडेलले पनि सहमति पत्रमा हस्ताक्षर गरेका छन् । विद्यालय र सेनाले दिने शुल्क बाहेक शैक्षिक भ्रमण शुल्क, यातायात शुल्क र परिक्षा शुल्क भने स्वयं अभिभावकले नै तिर्नुपर्ने व्यवस्था गरिएको छ ।

  उक्त सहुलियत लिनका लागि विद्यार्थीहरु सम्वन्धित विद्यालयले लिने प्रवेश परिक्षामा भने उत्तिर्ण हुनुपर्ने प्रावधान तोकिएको छ । यस्तो सहलियतले नेपाली सेनामा कार्यरत र सेवा निबृत्त भएकालाई ठुलो राहत मिल्ने र नेपाली सेना र विद्यालयबीचको आपसी सहयोग र सद्भाव समेत बृद्धि हुँदै जाने कालीगण्डकी एकेडेमीका प्रिन्सिपल बसन्दकुमार कर्माचार्यले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  कृष्णनगरका दिनेश चन्द गुप्ता सम्मानित

  रविप्रकाश कसौधन, कृष्णनगर, | कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगर नगरपालिका वडा नं २ बस्ने कर्मठ, जुझारू, देश...

  टेलिभिजन पत्रकारिता इतिहासकै सर्वोच्च पुरस्कार कपिलवस्तुका बर्मालाइ प्रदान

  काठमाडौं ! यस वर्षको ‘हेम–सुनिल जोखिमपूर्ण टेलिभिजन पत्रकारिता पुरस्कार’ पत्रकार बासुदेब बर्मालाइ प्रदान गरिएको छ...

  लायन्स क्लब आफ कृष्णनगरद्वारा मास्क वितरण

  रविप्रकाश कसौधन, कपिलबस्तु । कपिलवस्तु जिल्लाको कृष्णनगरमा कार्यरत सुरक्षाकर्मी हरूलाई लायन्स कल्ब आफ कृष्णनगर डि....

  पेट्रोल छर्केर सुर्खेत वडा कार्यालयमा आगजनी

  सुर्खेत । सुर्खेतमा पेट्रोल छर्केर वडा कार्यालयमा आगजनी गरिएको छ । कार्यालयमा वडाध्यक्ष नभेटेको झोकमा...

  ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गच्छदारको स्पष्टीकरण : प्रतिशोध राखेर झुटा मुद्दा लगाइयो

  काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका उपसभापति विजयकुमार गच्छदारले ललिता निवासको सरकारी जग्गा व्यक्तिको नाममा सारेको घटनामा...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं