SuchanaKendra

 • Radio Kushum


  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/१०/२ गते
  १८४८ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । सभामुख चयनमा बाधक बनिरहेकी उपसभामुख शिवमाया तुम्बाहाम्फेलाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र पछिल्लो समय प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको समेत समर्थन रहेको खुलेको छ ।

  सुरुमा राष्ट्रपति भण्डारीको बलियो साथ पाएकी शिवमायालाई पछिल्लो समय ओलीले समेत मौन समर्थन गरेको नेकपानिकट उच्च स्रोतले बताएको छ । आफूले भनेको उम्मेदवार सुवास नेम्वाङलाई पूर्वमाओवादी समूहले सभामुख नमान्ने अवस्था तथा शिवमायाका पक्षमा राष्ट्रपति भण्डारीको चर्काे दबाबपछि ओलीले मौन समर्थन जनाएका हुन् । त्यसो त पछिल्लो समय नेकपाभित्र ओली समूहलाई राष्ट्रपति भण्डारीभित्र उपगुटका रुपमा बुझिन्छ । हरेक निर्णयमा राष्ट्रपति भण्डारीको बलियो प्रभाव हुने गरेको छ ।

  भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । subscribe मा क्लिक गरेपछि सँधै भिडियो हेर्न पाईनेछ । नजिकैको बेल (घण्टि) मा थिचे अपलोड गर्नासाथ पहिलो दर्शक बन्न पाउँनुहुनेछ ।

  विगतमा नेपाल प्रहरीको आइजिपी नियुक्तिमा पनि राष्ट्रपतिको दबाब चर्काे थियो । राष्ट्रपतिले आफ्नो नाता पर्ने एआइजी पुष्कर कार्कीलाई आइजी बनाउन भएभरको बल लगाएकी थिइन् । रमेश खरेललाई बनाउने पक्षमा रहेका प्रधानमन्त्री ओली पनि राष्ट्रपतिको दबाबसामु गलिसकेका थिए । तर, त्यतिखेर भागवण्डामा नेपाल प्रहरीको आइजिपी पूर्वमाओवादी समूहमा गयो ।

  भर्खर पार्टीको एकता भइरहेको अवस्था र नेपाल प्रहरीको आइजिपीमा माओवादीको कडा अडानले त्यतिखेर राष्ट्रपति समेत पछि हटिन र माओवादीको कोटाबाट अहिले आइजिपी सर्वेन्द्र खनाल नियुक्त भएका थिए । तर, एकता भइसकेपछि पछिल्लो समय निरन्तर माओवादी समूहलाई पेल्दै गइरहेको देखिन्छ । यस्तैमा पूर्वमाओवादीको भागमा परेको सभामुखमा पनि पूर्वएमाले समूह (विद्या र केपी) मिलेर हावी हुन खोजेको देखिएको छ ।

  पछिल्लो विकसित घटनाले पार्टीभित्र प्रधानमन्त्री एवं वरिष्ठ अध्यक्ष ओलीबाट आफूमाथि धोका भएको महसुस अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले गरेका छन् । अर्काेतिर प्रचण्डलाई पूर्वमाओवादी नेताहरुले सभामुख कुनै हालतमा नछोड्न दबाब दिइरहेका छन् । यदि यसो भएमा पार्टीमा विद्रोह गर्ने उनीहरुको चेतावनी छ । केही नेताले प्रचण्ड छाडेर ओलीमा जानेदेखि पार्टी नै छोड्ने सम्मको चेतावनी दिएर प्रचण्डलाई दबाबमा पारेका छन् ।

  केही नेता भने ओलीले प्रधानमन्त्री अथवा अध्यक्ष पद छाडेमा सभामुख छाड्न सकिने विकल्प प्रचण्डलाई दिएका छन् । पूर्वमाओवादी नेता हरिबोल गजुरेलले सबै पदमा एमालेलाई दिएमा एकताको कुनै अर्थ नहुने बताए । यदि पूर्वएमालेलाई सभामुख चाहिएको हो भने प्रचण्डलाई कि प्रधानमन्त्री वा कि एकल अध्यक्ष बनाउनुपर्ने उनको अडान छ । अन्यथा सभामुख कुनै हालतमा छोड्न नसकिने र जबरजस्ती गरे विद्रोहको अवस्था आउने चेतावनी गजुरेलले दिएका छन् । नेपाल पानाबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  देशभर विपदमा १ सय ३१ जनाको मृत्यु, गण्डकीमा ३८ जना

  काठमाडौं । यस वर्ष बाढी, पहिरोलगायतका विपद‍्मा परी सोमबार दिउँसोसम्म मुलुकभर १ सय ३१ जनाको...

  हिउँदे खोला नजिकै बुटवल-तानसेन सडकखण्ड सडक भासियो

  बुटवल। सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत बुटवल-पाल्पा खण्डको हिउँदे खोला नजिकै सडक भासिएको छ । उक्त स्थानमा...

  नेपाललाई मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट कोसेली ११ अर्ब २० करोड रुपैयाँ अनुदान

  काठमाडौं । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट मंगलबार सार्वजनिक गरिएको छ ।...

  कालीगण्डकी नदीले पौडिन गएका बालकलाई बगाएर वेपत्ता

  पर्वत । कुश्मा नगरपालिका वडा नं १ स्थित सहस्रधारा नजिकै कालीगण्डकी नदिमा पौडिन गएका एक...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं