SuchanaKendra

 • Radio Kushum


  सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७६/९/२६ गते
  १०४७ &#२३४६;&#२३३५;&#२३२५;

  काठमाडौं । सभामुख चयनका लागि बाटो खुल्ला गर्न उमसभामुख डा. शिवमाया तुम्बाहाङ्फेले राजीनामा दिने तयारी गरेकी छन । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र पुष्पकलम दाहाल प्रचण्डसँग भेटवार्ता गरी उपसभामुख तुम्बाहाङ्फेले राजीनामा दिने तयारी गरेकी हुन् ।

  तुम्बाहाङ्फेले शुक्रबार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा पुगेर दुई अध्यक्षसँग ३० मिनेटको छलफल गरेकी थिइन् हाल उप-सभामुख रहेकी तुम्बाहाङ्फेले दुई अध्यक्षसँग आफुलाई सभामुख बनाउन माग गरेकी छन् ।उपभामुखको पद छाडेमा मन्त्री बनाउने आश्वासन दुई अध्यक्षले उपसभामुख तुम्बहाङ्फेलाई यस अघिनै दिसकेका छन् ।

  गत असोज १२ गते संसद सचिवालयकै एक महिला कर्मचारीमाथि यौ’न दुराचारको आरोपमा तत्कालीन सभामुख कृष्णबहादुर महरा जेल गएसँगै सभामुखको पद रिक्त छ ।नेकपाभित्र सभामुख कसलाई बनाउने भन्ने विषय अझै पनि विवाद कायम छ । सभामुखका लागि ओलीले सुवास नेम्वाङ र प्रचण्डले अग्नि सापकोटालाई अघि सारेपछि विवाद बढ्दै जादा प्रतिनिधिसभाको हिउँदे अधिवेशन अनिश्चित बनेको छ ।

  एकै पार्टीको सभामुख र उपसभामुख हुन नपाउने संबैधानिक व्यवस्थाका कारण र नेकपाले सभामुख आफु राखेर उपसभामुख अन्य दललाई दिने तयारीका कारण प्रतिनिधिसभा अहिले सभामुख बिहिन बनेको छ।

  उपसभामुख तुम्बहाङ्फेले राजीनामा नदिए सम्म नेकपाबाट सभामुखको उम्मेदवार दिन नपाउने संवैधानिक व्यवस्था छ । जसको कारण उपसभामुख तुम्बहाङ्फेले राजीनामा दिएपछि प्रतिनिधिसभा सदस्यमध्ये जेष्ठ सदस्यले प्रतिनिधिसभाको बैठक राखी सभामुख चयन प्रक्रिया अघि बढाउनुपर्छ ।सभामुख र उपसभामुख दुई फरक दलको फरकफरक लिङ्ग भएको हुनुपर्ने संवैधानिक व्यवस्था छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  देशभर विपदमा १ सय ३१ जनाको मृत्यु, गण्डकीमा ३८ जना

  काठमाडौं । यस वर्ष बाढी, पहिरोलगायतका विपद‍्मा परी सोमबार दिउँसोसम्म मुलुकभर १ सय ३१ जनाको...

  हिउँदे खोला नजिकै बुटवल-तानसेन सडकखण्ड सडक भासियो

  बुटवल। सिद्धार्थ राजमार्ग अन्तर्गत बुटवल-पाल्पा खण्डको हिउँदे खोला नजिकै सडक भासिएको छ । उक्त स्थानमा...

  नेपाललाई मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट कोसेली ११ अर्ब २० करोड रुपैयाँ अनुदान

  काठमाडौं । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको तेस्रो कार्यकालको पहिलो बजेट मंगलबार सार्वजनिक गरिएको छ ।...

  कालीगण्डकी नदीले पौडिन गएका बालकलाई बगाएर वेपत्ता

  पर्वत । कुश्मा नगरपालिका वडा नं १ स्थित सहस्रधारा नजिकै कालीगण्डकी नदिमा पौडिन गएका एक...

  दुई हजार श्रमिक इजरायलमा केयर गिभरमा पठाइने

  काठमाडौं । द्वन्द्वग्रस्त मुलुक इजरायलमा २ हजार संख्यामा केयर गिभर श्रमिक पठाइने भएको छ ।...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं