SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७५/१०/२ गते
  ८८ पटक

  काठमाडौं, । कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालय यातायात र मालपोतपछि अत्यधिक भ्रष्टाचार हुने अड्डा बनेको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका अनुसार कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालयमा कर्मचारीले घुस मागेको र दुःख दिएको अत्यधिक उजुरी पर्न थालेका छन् । नयाँ पत्रिका दैनिकले समाचार छापेको छ ।

  पछिल्लो चार महिनामा मात्र कम्पनी रजिस्ट्रार कार्यालयमा कार्यरत

  १० कर्मचारीविरुद्ध मुद्दा दायर भइसकेको छ । आयोगका कार्यालय सहयोगीदेखि सहसचिवसम्मका कर्मचारीलाई प्रहरी र अख्तियारले प्रतिवादी बनाएर मुद्दा दायर गरिसकेको छ । कम्पनी नवीकरणका लागि घुस दिनेदेखि धनीलाई थाहै नदिई कम्पनी बिक्रीसम्मका गतिविधि कार्यालयमा देखिएको छ । पटक–पटक आफ्ना कर्मचारी विभिन्न काण्डमा पक्राउ पर्दा पनि सुधारका लागि प्रयत्न भएको छैन । अतिरिक्त कमाइकै लागि सो कार्यालयमा कर्मचारी सोर्सफोर्स लगाएर जाने गरेका छन् ।

  एक लाख घुससहित आमाछोरी नै पक्राउ

  एक स्कुल नवीकरणका लागि एक लाख रुपैयाँ घुस लिने कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालय सहायक रजिस्ट्रार (शाखा अधिकृत) गीताकुमारी पन्थी छोरीसहित पक्राउ परेकी छिन् । स्कुलको पाँच वर्षको नवीकरण गर्न धेरै शुल्क लाग्ने र घुस दिए नवीकरण शुल्क कम गराइदिने भन्दै उनले एक लाख लिएकी हुन् । स्कुल नवीकरणका लागि अनावश्यक दुःख दिएकाले पीडितले अख्तियारलाई खबर गरेर घुस दिएका थिए । घुस लिएको रकम उनले छोरीलाई राख्न दिएकीले उनको छोरीलाई समेत आयोगले पक्राउ गरेको हो । घटनामा छोरीको प्रत्यक्ष संलग्नता नभएकाले उनलाई मंगलबार तारेखमा छाडिएको छ ।

  अवैध रूपमा कम्पनी दर्ता

  भेट्टाएको नागरिकताका आधारमा कम्पनी दर्ता गरी करोडौँ राजस्व छलीमा साथ दिएको आरोपमा गत साता मात्र सिआइबीले कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालयका तत्कालीन रजिस्ट्रार सहसचिव तारानाथ अधिकारीसहित तीन कर्मचारीविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको थियो ।

  कोटेश्वर बस्ने लीलाबहादुर श्रेष्ठको हराएको नागरिकताका आधारमा उनीहरूले सुन्द्रादेवी टेलिटक प्रालिनामक कम्पनी दर्ता गरेका थिए । कम्पनीका धनी उपस्थित नै नभई आर्थिक चलखेलका आधारमा कम्पनी दर्ता गरेको भन्दै प्रहरीले अधिकृत टेकबहादुर पुलामी र कार्यालय सहयोगी सुनील कार्कीलाई पक्राउ गरेर मुद्दा दायर गरेको थियो । कम्पनी रजिस्ट्रारमा हुने लापरबाहीका कारण गलत कागजपत्रका आधारमा धेरै कम्पनी दर्ता भएको आशंका गरिएको छ ।

  नवीकरण गर्न घुस

  २८ मंसिरमा कम्प्युटर अपरेटर पूर्णचन्द्र आत्रेय सात हजार घुससहित पक्राउ परेका थिए । सेयर लगत अभिलेख तथा कम्पनी अद्यावधिक गर्ने नाममा उनले बिचौलिया सरिता कार्कीमाथि सात हजार रुपैयाँ घुस लिएका थिए । दुवैविरुद्ध अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले मुद्दा दायर गरेकोमा उनीहरू धरौटीमा छुटेका छन् ।

  धनीलाई थाहै नदिई ७० करोडको कम्पनी बिक्री

  भारतीय नागरिक रामनिरञ्जन जटियाको कम्पनी शंकर इलेक्ट्रोनिक्स उनलाई थाहै नदिई बिक्रीमा पनि कम्पनी रजिस्ट्रारको कार्यालयका कर्मचारी पक्राउ परे । उपरजिस्ट्रारद्वय गंगाधर पौडेल र धर्मराज रोकाया, सहायक रजिस्ट्रार नारायण पोखरेलसहित पाँचजना कर्मचारीलाई पक्राउ गरी सिआइबी र अख्तियारले छुट्टाछुट्टै मुद्दा दायर गरेको थियो ।

  ७० करोड रुपैयाँबराबरको सम्पत्ति भएको कम्पनी जटिया विदेश भएका वेला नक्कली कागजपत्रका आधारमा उनकै पूर्वकर्मचारीको नाममा नामसारी गरिदिएका थिए । कम्पनी नामसारी गरेर सम्पत्ति बिक्री गर्न सुरु गर्दा पीडितले थाहा पाएपछि प्रहरीमा उजुरी गरेका थिए । यो घटनाले सरकारी कर्मचारीबाटै कम्पनीहरू बिक्री हुन सक्ने जोखिमसमेत देखियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  Loading...

  अन्नत् सरकार बिरुद्ध एकिकृत बन्दै मन्त्री, प्रधानमन्त्री हटाउन मन्त्रीहरुको चलखेल

  युरोपेली संघबाट बेलायतको बहिर्गमन (ब्रेक्जिट) प्रस्ताव संसद्बाट पारित गराउन कसरत गरिहरहेकी बेतायती प्रधानमन्त्री टेरेजा मेको...

  सरकारले प्रतिबन्ध लगाएर पक्राउ परेका विप्लवका नेता सुदर्शनसँग २२ वटा सिमकार्ड…

  काठमाडौं, । सरकारले प्रतिबन्ध लगाएर पक्राउ गर्न थालेपछि नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ का नेताहरूले धेरै वटा...

  यस बर्ष स्याङ्जाबाट झण्डै ६ हजार परिक्षार्थी सहभागि हुँदै

  उदय अतीत स्याङ्जा :- अाज बाट देशभर एसइई परीक्षा सुरु भय लगत्तै स्याङ्जा जिल्लामा यसवर्षको...

  मेयरको कार्यशैली प्रति नेकपाको आपत्ती, जनताको काम प्रति गैर जिम्मेवार बनेको आरोप

  मनिष गुप्ता  कपिलवस्तु महाराजगंज नगरपालिकामा भइरहेको गतिविधि प्रति नेकपाले असन्तुष्टि जनाएकाे छ । जनप्रतिनिधि नै...

  एकाबिहानै पाथीभरा माताको दर्शन गर्दै हेर्नुहोस चैत ११ गते सोमबारको राशिफल

  वि.सं.२०७५ साल चैत ११ गते। सोमबार। इश्वी सन् २०१९ मार्च २५ तारिख। शकसंवत् १९४०। विरोधकृत्...

  Loading…

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं