SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/२६ गते
  ६१ पटक

  काठमाडौं,  । क्या बात ओली ? शब्द वाणमा प्रधानमन्त्री ओली खप्पिस छन् । प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुलीदेखि डा.गोविन्द केसीको समेत थरिथरिका जन्म मिति भएको नागरिकता प्रकरण सडकदेखि अदालतसम्म पुगेको बेला ओलीले सांसद प्रशिक्षण कार्यक्रममा व्यंग्यवाण हाने ।

  त्यतिबेला सबै हाँसे, अहिले आएर कुरो बुझे । ओलीले भने–सडक, प्रशासन र अदालतमा त जन्म मितिबारे बहस चलेकै थियो, अब त्यो विषयले संसदमा समेत प्रवेश पायो । यो व्यंग्य महेन्द्र यादवप्रति थियो ।

  आफूभन्दा कान्छो सांसद यादवबाट शपथ खानुको पीडा ओलीले पोखेपछि यादव व्याक भएका छन् । उनको जन्ममिति पनि डा.केसी र गोपाल पराजुलीकै जस्तै रै’छ । उनको ठाउँमा जेष्ठ सांसद महन्थ ठाकुरले शपथ खुवाएपछि ह्देश त्रिपाठीले भन्दै थिए–एकतिरले दुई शिकार ! क्या बात ओली कमरेड !

  कसो काजी ?
  प्रधानमन्त्री ओली आफ्ना सांसदहरुबाटै हेरान भएर होलान् अस्ति शनिबारको प्रशिक्षण कार्यक्रममा ओलीले मुखै खोलेर सरुवा बढुवाको फाइल बोकेर नहिँड्न आफ्ना सांसदलाई निर्देशन दिन बाध्य भएका छन् । सांसदहरुको चलखेल सबैभन्दा बढी नेपाल प्रहरीमा हुने गरेको छ ।

  नेपाल प्रहरीको भावी महानिरीक्षकमा कोहीले सर्वेन्द्र खनाल, कोहीले रमेश खरेल त कोहीले पुष्कर कार्की बोक्न थालेपछि ओली हैरान भएका हुन् । त्यसैले सार्वजनिक रुपमै सांसद्लाई थर्काएपछि केही सांसद रन्थनिएका छन् । कसो किशनकाजी श्रेष्ठज्यू ?

  बोहराटारमा स्वावासी !
  घरमा आगो लगाएर खरानी घस्न तयार भएका शेरबहादुर देउवालाई कांग्रेसका सांसदहरुले संसदीय दलको नेता चुनेपछि नयाँबानेश्वरमा जुत्ता पालिस गरेर पार्टी सुदृढीकरणमा लागेका कांग्रेसका नेताहरु ट्वाँ परेका छन् ।

  कांग्रेसलाई शुद्धिकरण गर्ने अभियानमा रहेका युवा नेताहरुले देउवाको विकल्पमा प्रकाशमान सिंहलाई उम्मेदवार बनाएका थिए । तर, मिनेन्द्र रिजाल, नारायण खड्का र महामन्त्री डा.शशांक कोइरालाले नै सिंहको विपक्षमा भोट हालेपछि बोहराटारमा रुवावासी चल्न थालेको छ रे ? कसो, प्रकाशशरण महतज्यू ?

  महन्थको छटपटी !
  संघीय समाजवादी फोरमका उपेन्द्र यादव सरकारमा आउने अल्लाले राजपाका महन्थ ठाकुरलाई छटपटी भएको छ । अस्ति सरकारमा जाने विषयमा महन्थ र प्रचण्डबीच निकै लामो वार्ता भयो । प्रचण्डको कुरो सुनेर महन्थले मुन्टो हल्लाए, खबर दृष्टिको बक्रदृष्टिमा उल्लेख छ ।

  वार्तापछि महन्थले राजेन्द्र महतोलाई फोन गरेर मन्त्री बन्न तयार रहन आग्रह गरे । महतोले उफ्रदै भने–पहिला उपेन्द्रको गर्भमेन्ट मे इन्ट्री करो उसके वाद देखा जायगा भनेर ढ्याक्कै फोन राखेपछि अब यसले के उपद्रो गर्ने हो भनेर महन्थ छटपटिएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको घोषणा : बृद्धाभत्ता पाँच हजार बनाउने घोषणा छिट्टै लागू गर्छौं…

  चितवन । पूर्वप्रधानमन्त्री एवं माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले ज्येष्ठ नागरिकको दायित्व राज्यले लिनुपर्ने...

  चर्चित कार्यक्रम प्रस्तोता रबि लामिछानेको कार्यकम बन्द गराउन यस्तो गरिदै ! अमेरिका बाट भट्टराईले मुख खोले (भिडियो)

  संस्थागत भ्रष्टाचार, कर्मचारीतन्त्रमा देखिएको लुटतन्त्र र ठगि, अनियमिता र समाजमा देखिएको कुरुति, कुसंस्कार तथा वैदेशिक...

  माओवादी नेतृ पम्फा भुषाल भन्छिन ओली नेतृत्व मान्न प्रचण्ड तयार हुनुहुन्छ…(भिडियोसहित)

  माउण्टेन टेलिभिजनको कार्यक्रम खरो प्रश्नमा कार्यक्रम प्रस्तोता प्रकाश गिरीले माओवादी केन्द्रकी प्रवक्ता तथा सांसद पम्फा...

  प्रधानमन्त्री ओलीले मनमोहनको संगतले गिरिजाप्रसाद कोइराला कम्युनिष्ट भएका थिए भनेपछि…

  काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेसका तात्कालीन सभापति तथा पूर्वप्रधानमन्त्री स्व.गिरिजाप्रसाद कोइराला कम्युनिस्‍ट...

  गृह मन्त्रालयद्वारा ६० सिडिओको सरुवा (पूर्ण विवरणसहित)

  गृह मन्त्रालयले ६० जना प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडिओ) को सरुवा गरेको छ । मन्त्रालयले बिहीबार...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad