SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/२४ गते
  १७० पटक

  पर्वत । नेकपा एमाले र नेकपा माओवादी केन्द्रका ब्यापारीहरुको नेतृत्वमा बनेको सयुक्त प्यानल बिभाजन भएको छ । बिगतमा पर्वत उद्योग बाणीज्य संघको चुनावमा सुयुक्त प्यानलबाट चुनाव लडी बिजय भएका ब्यापारीहरु यसपाली बिभाजन भई चुनावी प्रतिश्पर्दामा देखिएका छन् । निरन्तरका वार्ता तथा छलफलहरुबाट कुनै निकाश ननिस्केपछि संघका नेताहरु एक्ला एक्लै चुनावी मैदानमा उत्रिएका हुन । आज कुश्मा बजार आसपासमा बरिष्ठ उपाध्यक्ष गोपी अधिकारीले चुनावी प्रचार गरेका छन् भने द्धितिय उपाभ्यक्ष केदारनाथ शर्माले वारी बेनी मिलनचोक क्षेत्रमा प्रचार गरेका छन् ।

  बिगतमा निर्वाचनका बरिष्ठ उपाध्यक्ष भएका माओवादी केन्द्रका गोपी अधिकारीले यसपाली बिनासर्त अध्यक्ष पाउनुपर्ने भएपनि एमाले निकटका ब्यापारीहरुले आफुहरुको संख्या धेरै भएको भन्दै अध्यक्ष छोड्न तयार नभए पछि यस्तो अबस्था आएको बताइएको छ । माओबादी केन्द्र निकटका ब्यापारी संगठन पर्वत का अध्यक्ष गणेश लामिछाने भने बिगतमा हरीओम शर्मा लामिछानेलाई निर्बाचन जिताउनको लागि सहमती गर्दा अर्को कार्यकालमा गोपी अधिकारीलाई अध्यक्ष मान्ने भद्र सहमती भएको भएता पनि एमाले निकटका सिमित केहि ब्यापारीहरुले उक्त कुरा नमानेपछि आफुहरु मैदान आएको बताए ।

  सुचना केन्द्र डटकमले आगामी कार्यकालको अध्यक्षका लागि मैदानमा रहेका बरिष्ठ उपाध्यक्ष गोपी अधिकारीलाई चुनावमा होमिनु भएछ किन ? भन्ने प्रश्नमा अधिकारीले भने आफुले ब्यापारीहरु भित्रको इमान्दारीता, ब्यावसायीकताको लागि निरन्तर काम गरेको र बिगतमा पनि टिमलाई जिताउनपर्छ भनेर लागेको कुरालाई आम ब्यापारीहरुले सम्झीराखेको भन्दै यसपाली अध्यक्षमा उमेद्बारी दिने बताए ।

  अधिकारीले बिगतको सहमतीमा उद्योग बाणीज्य संघ पर्वतका अध्यक्ष हरीओम शर्मा लामिछाने इमान्दार नभएको भन्दै आक्रोष समेत पोखे । उनले भने यदि हिजो भद्र सहमती नभएको भए मलाई किन बरिष्ठ उपाध्यक्ष बनाएर पोल्डुलम बनाएको, हिजो सहमती गर्दा आखाँ चिम्लने र अहिले अर्को मानिसलाई अध्यक्षमा बोकेर हिड्न कसरी मिल्छ भन्दै प्रश्न गरे ।

  यस्तै अर्का अध्यक्षका प्रत्यासी पर्वत उद्योग बाणीज्य संघका द्धितिय उपाध्यक्ष केदारनाथ शर्मा आज वारी बेनी तिर चुनाव प्रचारमा गएका छन् तर शर्माले सुचनाकेन्द्र डटकमसँग आफु चुनाव प्रचारमा नगएको बताएका छन् । उनले भने चुनाव बैशाख ३ गते आउँदैछ हाम्रा मतदाताहरु ठाउाँउँमा छरिएर रहेको अबस्थामा हुनुहुन्छ त्यस्तै बारीबेनी उद्योग बाणीज्य संघको टिम नै गएको बताए । बामगठबन्धन त फुटाउनु भएछ नि भन्ने प्रश्नमा शर्माले अहिले नै यस्तो भन्ने अबस्था नआएको बताए । हामी छलफलमा नै छौं केहि निर्णय भएको छैन अहिले नै टिम बिभाजन भयो नभनौं उनले भने ।

  यता उद्योग बाणीज्य संघ पर्वतका अध्यक्ष हरीओम शर्मा लामिछानेले भने सबै मिल्नुको बिकल्प नै नभएको बताएका छन् । आफु संस्थाको अध्यक्ष भएको नाताले कसैलाई काखा र पाखा नगरेको बताउँदै मिलेर काम गर्नुमा नै सबैकोभलाई हुने बताए । उनी भन्छन् हामी सहमतीको प्रयासमा नै छौं गोपी जि वा केदार जो अध्यक्ष भएपनि आफुलाई केहि नहुने समेत बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad