SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/२४ गते
  ५७ पटक

  काठमाडौं – हामीले शुरु गरेको जागरण अभियान दुई दिनमै समाप्त हुने अभियान होइन। यो कांग्रेस र सिंगो नेपाली राजनीतिलाई शुद्धिकरण गर्ने अभियान हो।सिंगो राजनीतिलाई शुद्धिकरण गर्ने भनेपछि आफ्नो पार्टी नेपाली कांग्रेस पहिले शुद्धिकरण हुनुपर्छ।पार्टी शुद्धिकरणको अभियान दुई दिनमै सकिने कुरा होइन यसले लामो समय लिन्छ। नेपाली कांग्रेसका नेता धनराज गुरुङले खरो प्रश्नमा कुराकानी गर्दै उक्त कुरा बताएका हुन्।

  राजनीतिमा जितले मात्र कद बढाइदैन,कहिलेकाहि राजनीतिमा त्यागले पनि कद बढ्छ। २०४६ को जनआन्दोलनपछि राजा विरेन्द्रले गणेशमान सिंहलाई प्रधानमन्त्रीमा प्रस्ताव गर्दा उनले कृष्णप्रसाद भट्टराइलाई प्रधानमन्त्रीमा प्रस्ताव गरेर भट्टराई प्रधानमन्त्री भट्टराई बनेका थिए।त्यतिबेला गणेशमानले प्रधानमन्त्री जस्तो पद स्वीकार नगरेर राजनीतिक कद बढाएको गुरुङले स्मरण गरे।त्यस्तै देउवाले आफै सभापति भएको बखतमा पार्टीको हार हुँदा समेत नैतिकताको जिम्मेवारी नलिएको र संसदीय दलको नेतामा अरु कसैलाई छोडिदिएको भए देउवाको पनि राजनीतिक उचाई बढ्ने गुरुङको भनाई छ।

  कुराले मात्र होइन,व्यवहारले पनि परिवर्तन खोज्नुपर्छ। वस्तुपरक ढंगले पनि खोजौ,तपाईं संसदीय दलको नेताको लागी तयार हुनुहोस् मैले गगन थापालाई भने,तर उहाँले आँट गर्नसक्नु भएन। गगनले किन आँट गर्नसक्नु भएन मलाई थाहाँ छैन। गुरुङले अगाडी भने- हामीले अभियान पनि चलाउने र खुट्टा अगाडी बढाउन आँट नगर्ने हुँदैन।

  देउवालाई दाई-दाई भनेर समानुपातिकमा परेका सांसदले संसदीय दलको चुनावमा देउवालाई भोट दिएर गुन तिरेको गुरुङको भनाई छ। आइजिपी प्रकरणमा सिलवाललाई अन्याय नै भएको बताउँदै,सांसद नवराज सिलवालले शेरवहादुर देउवा अधिनायकवादी देख्नु ठिक भएको गुरुङले बताए।

  सरकारलाई हनिमुन पिरियड मनाउन दिन्नँ भन्ने देउवाको अभिव्यक्ति मुसाले हात्ती माथि चढेर हात्तीलाई बसाल्छु भनेर सपना देखे जस्तै भएको गुरुङको भनाई छ। हेर्नुहोस् गुरुङसँगको कुराकानी

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad