SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/२४ गते
  ७३ पटक

  उत्तर कोरियाका नेता किम जोन उनका सौतेनी भाई किम जोम नामको ‘भिएक्स नर्भस’ नामको रसायन प्रयोग गरी एजेन्ट लगाएर उत्तर कोरियाले हत्या गरेको अमेरिकाले दाबी गरेको छ । सन् २०१७ फेब्रुअरीमा मलेसियाको क्वालालम्पुर विमानस्थलमा नामको हत्या भएको थियो । अमेरिकाले नेमको हत्या उत्तर कोरियाले नै गरेको आरोप लगाउँदै आएको छ भने दक्षिण कोरियाले भने उत्तर कोरियाको संम्लग्नता नभएको बताउँदै आएको छ ।

  अमेरिकाले उक्त हत्यामा विश्वमा नै प्रयोग निषेध गरिएको रसायनको प्रयोग गरेर उत्तर कोरियाले नामको हत्या गरेको दाबी गरेको बीबीसीले जनाएको छ । दक्षिण कोरियाको टोली उत्तर कोरियाको उच्चस्तरिय भ्रमणमा गरेर प्योङच्याङ आएपछि अमेरिकाको पछिल्लो अभिव्यक्ति आएको हो ।

  दक्षिण कोरियामा भएको ओलम्पिक खेलबाट दुई कोरियाको सम्बन्धमा भएको सुधारले पछिल्लो समय निकै तिब्रता दिए पनि अमेरिकाले भने उत्तर कोरियाको आणविक कार्य प्रति तिव्र असन्तुष्टि व्यक्त गर्दै आएको छ । अमेरिकाले उक्त तथ्यबाट पनि उत्तर कोरियामा नयाँ नाकाबन्दी लगाउने चेतावनी दिएको छ । अमेरिकाले उक्त खुलासाले नियम विपरित उत्तर कोरियाले निरन्तर रसायनिक हतियार प्रयोग गर्दै आएको दाबी गरेको छ ।

  गएको एक वर्ष अघि ‘बुलेटप्रुफ भेस्ट’ लगाएर दुईजना महिलाले नेमको हत्या गरेका थिए । किम जोन नेममो हत्याको आरोपमा इन्डोनेसियाकी २५ वर्षीय सिती एईस्याह र भियतनामकी २८ वर्षीया दोअन थी हौङलाई सन् २०१७ फेबु्रअरी १३ का दिन मलेसियाको क्वालालामपुर अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट पक्राउ गरिएको थियो ।

  उनीहरूले मकाउतर्फ उडानका लागि तयारी गरिरहेका बेला नामलाई बेहोस पार्ने कडा खालको रासायनिक पदार्थको प्रयोग गरी विमानस्थलमै हत्या गरेको बीबीसीले उल्लेख गरेको छ । रासायनिक पदार्थ उनीहरूले नामको अनुहारमा प्रहार गरेको सिसिटिभीका दृश्यमा देखिएको जनाइएको थियो । उनीहरूले आक्रमण गरेको २० मिनेटमै किमको मृत्यु भएको थियो । साझापेजबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad