SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/१७ गते
  १०६ पटक

  काठमाडाैं । नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको नेता निर्वाचनबाट चुनिने भएको छ । सभापति शेरबहादुर देउवा र नेता प्रकाशमान सिंहले दलको नेताका लागि उम्मेदवार बन्ने घोषणा गरेपछि निर्वाचन हुने पक्का भएको हो। महामन्त्री डा. शशांक कोइरालाले पार्टीबाट प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रिय सभामा निर्वाचित सांसद तथा केन्द्रीय सदस्यलाई दिएका दिवाभोजमा बुधबार सभापति देउवाले दलको नेताका लागि उम्मेदवार बन्ने घोषणा गरेका हुन् । नेता सिंहले पनि आफू दाबेदार रहेको बताए । अर्का आकांक्षी महामन्त्री डा. कोइरालाले भने प्रतिस्पर्धा गरेर दलको नेता बन्ने दौडमा नलाग्ने बताए । आजको नयाँ पत्रिकामा खबर छ-स्पष्ट दुई गुट रहेको कांग्रेसमा सिंह पार्टीको १३औँ महाधिवेशनमा पराजित नेता रामचन्द्र पौडेलको पक्षमा थिए । संसदीय दलको नेता छान्न २१ फागुनमा निर्वाचन हुनेछ ।

  उम्मेदवार बन्छु : देउवा
  तपाईं दलको नेतामा उम्मेदवार बन्ने कि नबन्ने भन्ने पत्रकारहरूको प्रश्नमा सभापति देउवाले भने, ‘मेरो घोषणा भयो, म दलको नेतामा उम्मेदवार बन्ने हो, तपाईंहरूले पनि सहयोग गर्नुपर्छ ।’ अहिलेसम्म मुख नखोलेका देउवाले उम्मेदवार बन्ने बताएपछि सहमतिमा नेता चुनिने सम्भावना सकिएको हो ।

  मैले जित्छु : सिंह
  देउवाले उम्मेदवार बन्ने बताएपछि अर्का आकांक्षी सिंहले पूर्ण रूपमा असफल भएका पार्टी सभापतिको विकल्प खोज्नुपर्ने बताए । ‘सभापतिजी पार्टी र सरकार सञ्चालनमा पूर्ण रूपमा असफल हुनुभएको छ । उहाँको विकल्प खोज्ने वेला भएको छ,’ नेता सिंहले भने, ‘म दलको नेताको उम्मेदवार हो । पार्टीको आन्तरिक निर्वाचनमा अहिलेसम्म पराजित भएको छैन, अहिले पनि दलको नेतामा जित्छु ।’

  अनि मेरो बोली फुटेन : कोइराला
  सहमतिमा दलको नेता चुनेर पार्टीलाई एकताबद्ध बनाउनुपर्ने धारणा राखिरहेका महामन्त्री डा. कोइरालाले आफू कांग्रेस एकताको सूत्रधार बन्ने प्रयासमा रहेको बताए । ‘मलाई कांग्रेसको विभाजनको सूत्रधार होइन एकताको सूत्रधार बन्नु छ । संसदीय दलको चुनावमा निर्वाचन भयो भने एकता होइन, अझ विभाजन हुन्छ,’ महामन्त्री डा. कोइरालाले भने, ‘त्यही कारणले म चुनावी प्रतिस्पर्धाबाट संसदीय दलको नेता बन्दिनँ । संसदीय दलको नेता, पार्टी सभापति वा प्रधानमन्त्रीमा आकांक्षा राख्नुभन्दा पहिला कांग्रेस जोगाउने विषयलाई महत्व दिनुपर्छ भन्ने मलाई लाग्छ ।’

  डा. कोइरालाले आफू सर्वसम्मत संसदीय दलको नेता बन्ने प्रस्ताव राख्न भेट्न जाँदा सभापतिले नै म उम्मेदवार बन्छु, सहयोग गर्नु भनेपछि आफ्नो बोली नै बन्द भएको बताए । ‘म सभापतिजीलाई सर्वसम्मत रूपमा संसदीय दलको नेता बन्छु भन्नका लागि भेट्न गएको थिएँ । तर, उहाँले आफैँ संसदीय दलमा उम्मेदवार बन्छु, सहयोग गनुस्, भन्नुभयो,’ कोइरालाले भने, ‘सर्वसम्मत संसदीय दलको उम्मेदवार बनाउनुस् भन्न गएको, तर उहाँ नै उम्मेवार बन्छु भनेपछि मेरो बोली नै फुटेन ।’

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad