SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/११/९ गते
  ८२ पटक

  नारायण विश्वकर्मा, पर्वत। पर्वत जिल्लाको दक्षिण भेगमा पर्ने विहादी गाँउपालीले आफ्ना मातहतका प्रत्येक वडा वडामा गएर योजना सम्झौता गरी योजनाको २५ प्रतिशत रकमको चेक हस्तान्तरण गरेको छ । विहादी गाँउपालीका अन्तर्गतका १, २, ३, ४, ५ र ६ नम्बर वडामा ८ करोड रुपयाको योजना सम्झौता गरिएको हो । विहादी गाँउपालीकाका कार्यकारी प्रमुख दिनेश सर्माले गाँउपालीकाका प्रमुख कमल प्रसाद भुसाल, आफु स्वम, लेखा संयोजक, प्रविधिक सहितको टोली वडा कार्यलयमै गएर योजना सम्झौता गरी चेक हस्तान्तरण गरिएको जानकारी दिनुभयो ।

  उहाँले वडाले सम्झौता गरेका सवै योजना सम्पन्न गरिसके पछि वाँकी रहेको ७५ प्रतिसत रकमको चेक पनि गाँउपालीकाले वडा कार्यलयमै गएर हस्तान्तरण गरिने बताउनुभयो । गाँउपालीका अथवा नगरपालीकाले यसरी वडा कार्यलयमा गएर योजना सम्झौता गरि चेक हस्तान्तरण गर्ने कार्यक्रम जिल्लामै पहिलो पटक विहादी गाँउपालीकाबाट शुरु भएको छ, “हामीले वडा अध्यक्ष, सचिव तथा कर्मचारीहरुलाइ दुख दिन चाहेनौँ त्यसैले वडा कार्यलयमै गएर योजना सम्झौता गरी चेक हस्तान्तरण गरेको हौँ ” सर्माको भनाइ छ ।

  सर्माले गाँउपालीकाले मोटरबाटो र सिंचाइ पहिलो प्राथामिकतामा राखेर कुल योजनाको ५० प्रतिशत वजेट विनियोजन गरेको जानकारी दिँदै खानेपानी, कृषि, शिक्षा, सरसफाइ लगाएतका योजनाहरु पनि सम्झौता गरिएको बताउनुभयो । विहादी गाँउपालीकाका प्रमुख कमल प्रसाद भुसालले वडा भित्र रहेका उपभोक्तहरुलाइ दुख नदिउँ भन्ने मनसायले वडा कार्यलयमै गएर योजना सम्झौता गरेको बताउनुभयो ।

  “प्रत्येक वडा संग कम्तीमा पनि ५० देखी १०० वटाको हाराहारीमा योजनाहरु छन, ति योजना सम्झौता गर्न ठुलो संख्याामा उपभोक्तहरु वडामै आउनुपर्ने स्थीती देखे पछि हामीले यो कार्यक्रम सञ्चालन गरेका हौँ,” भुसालको भनाइ छ । उहाँले योजना सम्पन्न भएको छ वा छैन, योजना प्रभावकारी भयो वा भएन भनेर इन्जीनियर खटाउने भन्दै गाँउपालीकाको टोलिले समेत स्थलगत निरिक्षण गरेर वाँकी रहेको योजनाको रकम पनि त्यसै अनुरुप हस्तान्तरण गरिने बताउनुभयो ।

  त्यस्तै विहादी गाँउपालीका वडा नम्बर–६ का वडा अध्यक्ष टेक वहादुर थापाले योजना सम्झौता गर्न गाँउपालीका धाउनुपर्ने झन्जटले यस्तो कार्यक्रमलाइ मुक्त बनाएको भन्दै समयको पनि वचत गराएको भन्दै गाँउपालीकालाइ धन्यवाद दिनुभयो । उहाँले जिल्लामै नमुना कार्यको थालनी विहादी गाँउपालीकाले गरेको भन्दै यो कार्यक्रमलाइ निरन्तरता दिँदैँ अन्य रचनात्मक कार्यहरुलाइ पनि अगाडि वढाउन सुझाव दिनुभयो । सामाजिक व्यक्तित्व तथा युवा व्यवसायी रामहरी भट्टराइले विहादी गाँउपालीकाले जनतामुखी कार्यक्रम थालेर आफ्ने वास्तविक कर्तव्य पुरा गर्न खोजेकोमा आफुहरुलाइ खुसी लागेको बताउनुभयो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad