SuchanaKendra

 • Radio Kushum


 • Ad
 • Ad
 • सुचनाकेन्द्र संवाददाता प्रकाशित : २०७४/१०/११ गते
  २३० पटक

  पर्वत । बिगत केहि बर्ष यता पर्वत जिल्लालाई नेपाल कै लामा र अग्ला पुलहरुको जिल्ला भनेर चिनिन थालेको छ । यस्तैमा अग्ला र लामा पुलले चिनिएको पर्वत जिल्लामा फेरि अर्को अग्लो र लामो झोलुंगे पुल निर्माण हुने भएको छ ।

  कुश्मा नगरपालिका ७ खरेहाको डिलबाट ज्ञादिको अधिकारी फाँट जोड्ने जिल्लाको चौंथो अग्लो झोलुङ्गे पुल निर्माण कार्य शुरु भएको हो । आगामी १८ महिना भित्र नै झोलुंगे पुल निर्माण गरिसक्ने गरी पुल निर्माणको कार्य अगाडी बढाईएको हो ।

  कुल १ करोड ९१ लख ४ हजारको लागतमा निर्माण हुन लागेको उक्त झोलुङे पुल निर्माणको जिम्मा मुक्तिनाथ निर्माण सेवा प्रा.लि. ले लिएको छ । ३ सय ५९ मिटर लामो हुने उक्त पुलको उचाई खोलाको सतहबाट १ सय २८ मिटर रहेको निर्माण समितिका सचिव कष्ण प्रसाद शर्माले सुचनाकेन्द्र डटकमलाई बताए ।

  मोदी खोलामा निर्माण हुन लागेको उक्त पुल निर्माण पश्चात कुश्मा नगरपालिका र फलेबास नगरपालिकाका करिब ३ हजार नागरिक प्रत्यक्ष लाभान्वित हुनेछन् । पुल निर्माण कार्य तिब्र गतिमा अगाडी बढिरहेकोले समयमा नै पुल निर्माण कार्य सम्पन्न हुने सचिव शर्माको बिश्वास छ ।

  पर्वतमा कुश्मा ज्ञादी, बडागाँउ कैँया, देविस्थान कुर्घा र बडागाँउ(मुडीकुवा जोड्ने अग्ला र लामा पुलहरु निर्माण भईसकेका छन् । यी मध्ये पर्वतको कुश्मा बडागाँउ देखी बाग्लुङको बलेवा कैया जोड्ने कालीगण्डकी माथी बनेको पुल नेपालको सर्वाधिक अग्लो पुल हो ।

  यहाँ निर्माण भएका अग्ला र लामा पुलहरु हेर्न अहिले नेपालका साथै बिदेशबाट आउने आन्तरीक तथा बाह्य पर्यटकको घुईचो नै लाग्ने गरेको छ । अग्ला र लामा पुलहरुले जिल्लाको पर्यटन प्रर्बद्धनमा समेत टेवा पुगेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्
  Loading...

  परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवाली बारे नयाँ तथ्य सार्वजनिक, शैक्षिक योग्यता ९ कक्षा फेल ! के भन्छन् ज्ञवाली ?

  काठमाडौं । पत्रकार तथा राजनीतिक विश्लेषक अच्युत वाग्ले धेरैजसो आर्थिक विषयमा कलम चलाउँछन् । नेपाल...

  गायिका आस्थाको प्रश्न : ज्योति र सरस्वतीलाई ‘तिमीहरुबाट समाजले कस्तो शिक्षा लिन्छ?’

  विभिन्न सांगीतिक कार्यक्रमहरुमा बेथिति बढेको भन्दै चर्चित गायिका आस्था राउतले फेसबुक मार्फत गुनासो पोखेकी छिन्...

  देशको इज्ज्यत जोगाउन पर्ने सिंहदरबारका कर्मचारीले नै मोटरसाइकल चोरेपछि प्रहरी फन्दामा

  काठमाडाैं । सिंहदरबारभित्रै चोरको बिगबिगी हुन थालेका छ । मुलुककै प्रमुख प्रशासनिक केन्द्र सिंहदरबारका कर्मचारी...

  यी हुन नेपाली चेलीलाई कोठीमा बेच्ने वडाध्यक्ष, अदालतले सुनायो हदैसम्मको सजाय

  काठमाडौं, । वडाध्यक्षलाई अदालतले ३७ वर्ष कैद र जरिवाना फैसला गरेपछि पिडित परिवारहरुले केहि न्याय...

  यी हुन् नेपालका रोगी शिर्ष नेताहरु, कुन नेतालाई के रोग छ ? (फोटो सहित)

  काठमाडौँ । स्वास्थ्य नै धन हो भन्ने उखान यत्तिकै चलेको होइन। मान्छे स्वस्थ हुनका लागि...

  Loading...

  फेसबुकमा हामीलाई लाईक गरौं

  Ad